Kiderült, kik a legmagányosabbak a Földön: fontos problémákra figyelmeztet
Nemrégiben egy átfogó, globális kutatást végeztek a tudósok, amiből kiderül, kik a legmagányosabbak.
Egy átfogó tanulmány szerint az individualista társadalmi rendszereknek is nagy szerepük van abban, ki mennyire érzi magát magányosnak.
Ez a kutatás, melyben világszerte 46 ezren vettek részt, volt az első, amit a BBC Loneliness Experiment - vagyis Magányosság Kísérlet - elnevezésű kutatócsapata publikált.
A magány kutatása
16-99 éves korosztály tagjai vettek részt a kísérletben, komoly tényezőnek számított az idő múlása, de nem úgy, ahogy azt sokan gondolnák. Az így kapott eredmény meglepő lehet.
Azok a férfiak, akik individualista társadalomban élnek, tehát ahol az önmegvalósítás a cél, mint Angliában és az Egyesült Államokban, inkább érzik magukat magányosnak, mint azok az idősebb nők, akik kollektivista társadalmakban élnek - ilyen Kína és Brazília. A kollektivizmus lényege a közösség, a mindenki egyért egy mindenkiért alapelv élénken él ezekben a társadalmakban. A tanulmányt az Exeter, Manchester és Brunel Egyetemeken dolgozták ki.
- Annak ellenére, hogy sokan feltételezik, hogy a időseket érinti jobban a magány, egyenes arányban csökkenhet az érzet mértéke az öregedés folytán - mondta Manuela Barreto, az Exeter Egyetem professzora. - Sőt, a fiatalokból sokkal erősebb érzéseket vált ki a magány.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A professzor szerint sok férfi érzi úgy, ha bevallja magányát, azzal megbélyegzi magát. Pedig a kutatásban több férfi vallotta magát magányosnak, mint nő. Mivel 237 országban végezték a vizsgálatot, a kutatók betekintést nyerhettek a kulturális különbségekbe is. A kultúra is ugyanúgy hatással lehet a magányosodás folyamatára. Individualista társadalmakban kínos bevallani a magányt, ahol az önbizalom és a függetlenség a legnagyobb erények, pedig a legtöbben ilyen rendszerekben szenvednek tőle.
Ugyan a fiatalok a technológia fejlődésének köszönhetően már éjjel-nappal tudnak beszélgetni társaikkal, ez nem minden esetben enyhít a magány érzetén. A konklúzió szerint a legmagányosabbak azok a fiatal férfiak, akik individualista társadalmakban élnek. A kutatók szerint érdemes lehet a jövőben több vizsgálatot végezni ebben a korcsportban is.
Csodaszép történet a magányos, idős férfiról és a szomszéd iskola diákjairól: emberségből jeles
A 86 éves férfi felesége halála után teljesen összetört, és nagyon magányos volt. Nem várt helyről kapott segítséget.
Csodaszép történet a magányos, idős férfiról és a szomszéd iskola diákjairól: emberségből jeles
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- társadalom
- stressz