Láttad már a katicabogár és a bolha arcát közelről? 8 állat ultra közeli fotóját mutatjuk

Készülj fel a nem mindennapi látványra!

Bogarak arca közelről
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az apró ízeltlábúakról méretükből adódóan ritkán készülnek közeli képek. Ám ha egy-egy bogarat lencsevégre kapnak a fotósok, sokszor nagyon meglepő felvételek készülnek.

Ebben a cikkben nyolc állat arcát mutatjuk meg közelről. Azt ajánljuk, készülj fel a meghökkentő látványra!

Láttad már a katicabogár és a bolha arcát közelről?

A litván természetfotós, dr. Eugenijus Kavaliauskas rengeteg bogarat fotózott le nagyon közelről. A szakember eleinte apró szörnyeknek látta az általa lefényképezett rovarokat, de mostanra már hozzászokott a látványhoz, és inkább csodálattal tanulmányozza a természetben megtalálható, különös élőlényeket. A következő válogatásban javarészt az ő munkái láthatóak majd.

A darazsak kisugárzásában van valami fenyegető. Ezt nemcsak a csípésüknek és a jellegzetes, zümmögő hangjuknak, hanem a figyelemfelkeltő külsejüknek is köszönhetik. Eugenijus Kavaliauskas a kecskedarázs (Vespula vulgaris) arcáról készült fotóján egy mérgesnek látszó darázsarc látható. 
Bár már korábban is készültek szuper közeli felvételek hangyákról, Kavaliauskas képe eddig a leghatásosabb. A mikroszkóp alatt ötszörösére nagyított kép tényleg csak az erős idegzetűeknek ajánlott. A vörös szemnek látszó csápüregek, a dühösnek tűnő „arckifejezés”, az aranyszínű „agyarak”, mind-mind akár egy új horrormozi főgonoszához is tartozhatnának.
A kékszárnyú sáska (Oedipoda caerulescens) testhossza 30 milliméter. A rovar barnás-szürkés rejtőszíneket visel, amelyek sokat segítenek vészhelyzet esetén. Ha azonban nem válik be a rejtőzködés, akkor az állat a nagy hátsó ugrólábaival emeli levegőbe magát, aztán jellegzetes kék színű szárnyaival továbbsiklik.
A fotós nemrég egy macskabolha (Ctenocephalides felis) portréját töltötte fel az Instagram-oldalára. Az eredmény nem kevésbé sokkoló, mint a legendás hangyás fotó.
Ezen a képen szintén egy Kavaliauskas-kép látható. Egy hétpettyes katicabogarat (Coccinella septempunctata) sikerült lencsevégre kapnia.
Ezen a képen egy közönséges szipolypoloska (Aelia acuminata) arca látható, és meglehetősen bizarrul néz ki. A Magyarországon is elterjedt rovar rengeteg kellemetlenséget tud okozni a hétköznapokban. 
Egészen földöntúli látványt nyújt a dalos szúnyog (culex pipiens) arca ilyen közelről, mintha csak valamilyen különös diszkógömb lenne, aminek a közepén egy aggódó arcú kutyus mered a kamerába
Marit van Ekelenburg 2018-ban kezdett el makrofotózással foglalkozni. Eleinte csak amatőr felvételeket készített az okostelefonjával, de később jobban elmélyült a profi makrofotózásban. Az alábbi képen egy lepke arca látható szuperközelről.

Olvass tovább! Saját ürülékét használja fegyverként ez a rovar: nagyon furcsán néz ki

A levélbogárfélék osztályába tartozó „teknősbogár” lárvája, angolul tortoise beetle,  nagyon különleges módszert fejlesztett ki arra, hogy megvédje magát.

Saját ürülékét használja fegyverként ez a rovar: nagyon furcsán néz ki

A különleges rovar az ürülékével védi magát, és nem is akárhogyan.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary)

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük