Saját ürülékét használja fegyverként ez a rovar: nagyon furcsán néz ki
A különleges rovar az ürülékével védi magát, és nem is akárhogyan.

- 4 öltözködési hiba, ami slampossá teszi a megjelenést: ezek a fazonok nem passzolnak össze »
- A 49 éves Heidi Klum a megszokott szemsminkje nélkül egy kicsit más: a címlapon alig fedi festék az arcát »
- Ez a két csillogó árnyalat meghatározó lesz idén az Armani szerint: modern változatban a ’20-as évek nőies eleganciája »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
A levélbogárfélék osztályába tartozó "teknősbogár" lárvája, angolul tortoise beetle, nagyon különleges módszert fejlesztett ki arra, hogy megvédje magát.
Bármennyire meglepő, egy ürülékből készült fegyvert lóbál veszély esetén. Ez a kakibot pedig nagyon hatékonynak bizonyul abban, hogy elijessze a támadókat.
Ürülékkel védekező lárva
Már évezredek óta kifejlődött náluk ez mechanizmus. Mozgatni tudják, lecsaphatják vele az ellenségeiket, de a teknősbogarak nem csak így óvják a fennmaradásukat.

Bevett szokás a rovarok világában, hogy számtalan petét raknak le a levelekre, majd magukra hagyják őket a "szülők", reménykedve abban, hogy legalább néhány túléli ezt az igencsak védtelen időszakot. A teknősbogaraknál azonban az anya hevesen őrzi őket, és körbe-körbe rohangászik körülöttük, hogy biztonságban tudhassa ivadékait.
Annyira lefoglalja őt a gyermekeinek a védelme, hogy még enni sincs ideje, ez akár két teljes hónapon át is tarthat. Mi szükség lehet egy ilyen helikopterszülő mellé még egy kakikardnak?
Ennek az ürüléktömegnek egy része a lárva külső vázából tevődik össze, ez képes megkötni az anyagokat, hogy ez a kard vagy pajzs betölthesse funkcióját. Vészhelyzet esetén egy kört formálnak, és hátsó fertályukat mutatják a támadó felé, közben az anya végzi a körözést. Ugyan a látvány szürreális, legtöbbször beválik.
A külső váz vagy exoskeleton idővel egyfajta áttetsző fátyollá alakul át, ami védi őket. Képesek változtatni a színüket, akár menet közben is a barnából élénklilává is válhatnak, ezzel is elősegítve a környezetbe való beolvadásukat.
Milyen bogarat látsz a képen? Teszteld, felismered-e a cincért vagy a cserebogarat!
Mindenkire ragad tudás a bogarak neveiről, miközben felcseperedik. Te hányféle bogár nevét azonosítod be sikeresen? Teszteld tudásod kvízjátékunkkal!
(Képek forrása: Getty Images Hungary.)