Életet mentettek, és segítették a tudomány fejlődését: 8 állat csodás történettel

Sokszor egészen máshogy alakult volna a történelem az állatok nélkül.

Állatok történetei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az állatok már a történelem kezdetén is nagyon fontos helyet foglaltak el az emberek életében. Nemcsak a hasznosításuk volt létfontosságú, de igazi társsá is váltak, ez pedig a mai napig változatlan.

Bár kétségtelen, hogy az állatok mind nagy hatással vannak az emberiségre, vannak olyan egyedek is, amelyek különösen fontos szerepet játszottak abban, hogy ilyen legyen a világunk, és valószínűleg a történelem is egészen máshogy alakult volna nélkülük.

Csodás állati történetek

Jó belegondolni, hogy mennyi csodás állat vesz minket körül a mindennapok során: elég csak a kereső-mentő kutyákra, a vakvezető ebekre vagy a terápiás állatokra gondolni, mind remek dolgokat tesznek azért, hogy jobbá tegyék az életünket. Most olyan állatokat mutatunk, akik hasonlóan fantasztikus cselekedeteket hajtottak végre, és a világ örökké emlékezni fog rájuk.

1925-ben a nyugat-alaszkai Nome-ban kitört a diftériajárvány, és mivel a -40 fokban nem tudták máshogy megközelíteni a várost, ezért szánhúzó kutyákkal küldték el a szükséges vakcinákat. Balto és Togo voltak a fogatok vezetői, és több száz kilométert futottak zord körülmények között. Ezután igazi hősként tisztelték őket, hiszen rengeteg ember életét mentették meg.
Fotó: Getty Images Hungary
2011-ben a Time magazin beválasztotta a Magic nevű minilovat a történelem tíz leghősiesebb állata közé. Kórházakban, otthonokban, Alzheimer-kóros betegeknek szóló programokon dolgozik, segít a fejlődésben lemaradt gyerekeknek és a hospice-ellátásban lévő betegeknek.
Fotó: Gentle Carousel Miniature Therapy Horses/Facebook
Lajka hatalmas mértékben hozzájárult az űrkutatás fejlődéséhez, hiszen 1957-ben ő volt az első élőlény bolygónkról, amely Föld körüli pályára állt. A kutya sajnos elpusztult az űrben, de azóta is igazi hősként emlékszik rá a világ.
Fotó: Getty Images Hungary
A Kambodzsában élő Magawa nevű óriáspatkány azért kapott rangos kitüntetést, mert 28 fel nem robbant lőszert és 39 aknát szagolt ki, ezzel pedig több ezer ember életét mentette meg.
Fotó: shaku_mascarade / Instagram
A Smoky nevű kis yorkie-t tartják az első terápiás állatként számon, hiszen megnyugtató és gyógyító jelenlétet nyújtott a Csendes-óceán déli részén élő sebesült katonáknak a '40-es években. Emellett 250 katona életét mentette meg azzal, hogy sikerült átvezetnie egy távíróvezetéket egy nagyon szűk kis lyukon.
Fotó: Getty Images Hungary
A Dolly nevű birka is sokat tett hozzá a tudomány fejlődéséhez, hiszen 1996-ban ő volt a világ első testi sejtből klónozott emlőse. A világon ezután mindenki megismerte a nevét, 2003-ban pusztult el.
Fotó: Colin McPherson / Getty Images Hungary
Tara 2014-ben lett népszerű, amikor megmentett egy négyéves kisfiút, akit egy kutya megtámadott. A bátor macskának sikerült elzavarnia az agresszív állatot, ezzel pedig igazi hős lett az emberek szemében.
Fotó: taraherocat / Instagram
Nem sokkal az 1966-os világbajnokság előtt a Jules Rimet-trófea (a FIFA-világbajnokság elődje) eltűnt, és a nyomozók sem tudták, hol lehet. Egy héttel később egy férfi Londonban sétáltatta a kutyáját, aki hirtelen szaglászni kezdett egy bokor körül. Amikor a férfi odanézett, látta, hogy ott a trófea egy újságpapírba tekerve, kutyája, Pickles pedig igazi sztár lett.
Fotó: Getty Images Hungary

(Képek forrása: Getty Images Hungary, Instagram)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük