Meglepő adat derült ki a tinderezők nagy részéről - Ennyire veszik komolyan a társkereső appokat az emberek
Kutatásban kérdezték a népszerű randiapplikáció felhasználóit.
Ha az utóbbi években voltál egyedülálló, nagy eséllyel te is betekintettél a tinderezés világába. A népszerű randiappon rengeteg szingli - és nem szingli - húzogat jobbra és balra. De vajon hányan keresik közülük valójában a szerelmet?
A Tinder havonta csaknem 75 millió felhasználójával az elsőszámú társkereső alkalmazás. A letöltésekből azonban nem derül ki, hogy ki mennyire komolyan, vagy viccből és cringelésből használja a platformot.
Ennyire veszik komolyan a Tindert
Ahhoz, hogy ezt a kérdést megválaszolják, a kutatók ezer felhasználó körében végzett felmérés során kérdezték a szingliket. A Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking című folyóiratban megjelent tanulmány szerint az alkalmazás használata mögött álló pszichológiai motivációk rendívül széles skálán mozognak, és a célok pedig korántsem annyira egyértelműek.
A kérdőíves kutatás során 1387 angol nyelvű, 17 és 84 év közötti Tinder-felhasználót kérdeztek meg az alkalmazás használatának motivációiról, a "matchek" és offline randik számáról, párkapcsolati státuszukról, párválasztási preferenciáikról, valamint egyéb pszichológiai mérőszámokról, mint az impulzivitás, a depresszió, a magány és az önbizalomhiány mértéke. A felmérésre adott válaszok alapján kiderült, a szinglik több mint fele egyáltalán nem az internetről várja a lehetséges randevúkat.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mit keresnek akkor a Tinderen?
Felmerülhet a kérdés, hogy akkor mégis minek töltünk el akár napi több órát is ezen a platformon? Az alanyok válaszai alapján kiderült, hogy sokan csupán szexpartnert keresnek, még többen pedig csak kikapcsolódni szeretnének.
Sokan úgy tekintenek az online randizásra, mint a közösségi médiára: gyakran figyelemelterelésnek, unaloműzésnek és önbizalom-növelés forrásának használják. Egyedülállóként könnyen lehet magányos az ember, a Tinder pedig sokak számára az egyetlen kapocs a külvilághoz.
- Randiappoknak nevezzük őket, de a randizáson kívül egyértelműen más funkciókat is betöltenek - mondja Elias Aboujaoude, a Stanford University School of Medicine pszichiátria és viselkedéstudományok klinikai professzora és a tanulmány egyik szerzője. Hozzátette, hogy bár az online társkeresés népszerűsége egyre szélesebb körű, az ezzel kapcsolatos kutatások még nagyon ritkák.
A kutatók az alanyok elégedettségét is felmérték. A tanulmány résztvevői átlagosan 2,39-re értékelték a Tinderrel való általános elégedettségüket egy 4 pontos skálán. Az offline randevúk átlagosan 3,05-re értékelődtek egy 5 pontos skálán. Bár a Tindert sokan arra használják, hogy rövid távon boldogabbak legyenek és elfelejtsék problémáikat, az eredmények azt mutatják, hogy az online randizás nem hatékony megküzdési mechanizmus a mentális egészségügyi kihívásokkal szemben.
Ezért írnak rád a férfiak a szakértők szerint - Olvass tovább!
Gyakori jelenség a társkeresőkön, hogy a kölcsönös vonzalom ellenére nem üzen a kezdeményező fél. Ezek az okok húzódhatnak a háttérben.
Tetszel neki a társkeresőn, de mégsem ír? 3 ok, amiért nem üzennek a férfiak a szakértők szerint
Gyakori jelenség a társkeresőkön, hogy a kölcsönös vonzalom ellenére nem üzen a kezdeményező fél. Ezek az okok húzódhatnak a háttérben.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)