A kiemelkedően magas EQ-jú emberek így beszélgetnek - 7 dolog, amiben különbözik másoktól a kommunikációjuk

A magas érzelmi intelligenciájú emberek másképp beszélnek, mint a legtöbben. Ezek a szokások jellemzőek a kommunikációjukra.

A magas érzelmi intelligenciájú emberek így beszélgetnek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az érzelmi intelligencia - vagyis a saját és mások érzelmeinek megértésére, átérzésére és kezelésére való képesség - az élet minden területét átszövi. Szükséges az egészséges kapcsolatok kialakításához és fenntartásához, de a sikeres karrierhez is nagyban hozzájárul.

Akinek magas az EQ-ja, az másképp viselkedik, és másképp is beszél. Eláruljuk, miben különbözik kommunikációjuk az átlagos érzelmi intelligenciával rendelkező személyekétől.

A magas EQ-jú emberek így beszélgetnek

Aktívan és többet hallgatnak

Egyik szuperképességük, hogy tökéletes hallgatóságnak bizonyulnak. Figyelnek arra, amit a beszélgetőpartnerük mond, de gyakran a kimondatlan részletekre is ráéreznek, olvasnak a sorok között. Nem szólnak közbe, és aktívan hallgatnak, tehát tényleg érdekli őket a másik mondandója, és visszakérdeznek, érdeklődnek a beszélgetés közben.

Odafigyelnek a testbeszédre

A magas érzelmi intelligenciával rendelkező emberek tudják, hogy a kommunikációban sokkal több van, mint pusztán a szavak. Nagy figyelmet fordítanak a nonverbális jelzésekre, például a testbeszédre és a hangszínre. Tudják, hogy egy keresztbe tett kar, egy kerülő tekintet vagy egy ideges hang sokat elárulhat arról, mit érez az ember valójában. Ha ráhangolódnak ezekre a kimondatlan jelekre, mélyebben megérthetik, mi történik a beszélgetésben.

Nem vágnak közbe, nem sietik el a választ

Nem érzik szükségét, hogy elhamarkodják válaszaikat egy beszélgetés során. Időt szánnak arra, hogy feldolgozzák az elhangzottakat, figyelembe veszik saját érzéseiket és a másik személy érzéseit, majd megfontoltan válaszolnak. És ami még fontos: nem szakítják félbe a beszélgetőpartnert, nem vágnak közbe, mert tudják, hogy ez óriási tiszteletlenség. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Tényleg a mesterséges intelligencia irányit mindent 20 év múlva?

Ha kíváncsi vagy, hogyan formálja át a mesterséges intelligencia az életünket mindezt könnyed, szórakoztató és közérthető módon megközelítve, akkor gyere el előadásunkra, ahol Szily Nóra vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz. Az előadás során kiderül, milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának a mindennapjainkban, és hogyan alakíthatja a jövőnket. Gyere el, és tudd meg, mit hoz a jövő!

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Kedves szavakat mondanak másoknak

Egy-egy kedves szónak, biztatásnak, bóknak hatalmas ereje van - a magas EQ-jú emberek pedig tisztában is vannak ezzel. Gyakran mondanak kedves és pozitív dolgokat másokról, amiket komolyan is gondolnak. Őszintén látják és értékelik a jót, és nem csak a hízelgések vagy üres bókok hangzanak el a szájukból, hanem szívből jövő dicséretek, amik feldobnak másokat, és segítenek szorosabb kapcsolatokat felépíteni.

Bocsánatot kérnek, ha kell

Megértik, hogy a bocsánat nem a vereség beismerését jelenti, hanem annak a beismerését, hogy megbántottak valakit. Képesek elnézést kérni, ha valamit elrontottak, ha valami fájdalmas, durva dolgot mondtak, és tudják, hogy a kapcsolataik fontosabbak az egójuknál.

Képesek kontrollálni az érzelmeiket

Nem hagyják, hogy érzelmeik irányítsák őket. Érezhetik a düh hevét vagy a szomorúság súlyát, de nem hagyják, hogy ezek az érzések diktálják válaszukat a beszélgetés során. Felismerik, azonosítják az érzelmeiket, majd mély levegőt vesznek, és igyekeznek olyan választ adni, amely összhangban van az értékrendjükkel, és tiszteletben tartja a másik ember érzéseit.

Egyes szám első személyű állításokat használnak

A magas érzelmi intelligenciával rendelkező emberek tudják, hogy a nézeteltérések az élet részei. De a következőképpen kezelik őket másképp: egyes szám első személyű állításokat használnak a „te” névmással kezdődő kijelentések helyett. Ahelyett, hogy azt mondanák: „Tévedsz!”, azt mondják: „Én másképp látom.” Bár apró változtatás, mégis nagyon sokat számít. Így ugyanis elkerülik a hibáztatást és azt, hogy elfajuljanak a konfliktusok.

7 mozdulat, ami a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemző - Ebben más a testbeszédük

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése több szempontból is eltér másokétól. A testbeszédük is különbözik - ezek a legjellemzőbb szokásaik.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük