Íme, a házasság egészségügyi hatása
Vajon káros vagy épp jótékony hatással van a házasság az egészségre? A tudomány elárulja.
A házasság pozitív egészségügyi hatásairól szóló kutatási eredmények már-már közhelyszámba mennek. Sok kutató álláspontja szerint a házasság segít az egészségmegőrzésben, és hosszabb életet eredményez.
Ám néhányan arra figyelmeztetnek, korántsem biztos, hogy maga a házasság javít az egészségi állapoton, hiszen lehet, hogy már eleve az egészségesebb emberek házasodnak szívesebben, és válnak vonzóbb partnerré.
Úgy tűnik tehát, a házasság intézményének nem sok köze van az egészség megőrzéséhez. Vagy mégis?
A legutóbbi kutatások szerint bizonyos betegségeknek kevésbé vannak kitéve a házasságban élők. Kevesebbszer kapnak tüdőgyulladást, mint azok, akik nem házasságban élnek, de körükben kevesebb a műtét, sőt, állítólag a rák és az infarktus is. Emellett a házasság szerepet kaphat a szellemi egészség megőrzésében. A nem házasok nagyobb kockázatnak vannak kitéve az autóbalesetekben, és valószínűbb, hogy erőszakos halált halnak, mint a házasok.
Úgy tűnik tehát, sok érv szól a házasság mellett. Ám az is kiderült, hogy mindezek az előnyök nem vonatkoznak a rossz házasságban élőkre - bármit is jelentsen ez a kevéssé behatárolt kategória. Ha valaki rossz kapcsolatban él, az sokkal károsabb, mint az, ha egyáltalán nem házasodott volna meg. Egy nemrégiben született tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy a stresszel teli házasság éppen olyan veszélyes a szívre, mint a rendszeres dohányzás. Így az a konklúzió maradt, hogy azok, akik mindig is egyedülállók voltak, egészségesebbek, mint azok, akik váláson estek át.
Ugyanakkor mégis lehet gyakorlati kapcsolat a házasság és az egészségmegőrzés között. A több bevételt eredményező közös kassza például biztosíthatja a jobb egészségügyi ellátást, ahogyan a házastársi törődés elősegítheti, hogy az ember hamarabb jusson el orvoshoz szükséges esetben.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A házastársi kontroll motivációt jelenthet az egészséges életmód kialakításában, mint a megfelelő táplálkozás és a testmozgás gyakorisága, vagy a dohányzásról való leszokás. Az érzelmi stabilitás és a szeretetigény kielégítése, melyeket a boldog kapcsolat biztosít, jótékony hatással van a fizikai és szellemi állapotra is.
OLVASD EL EZT IS!
- válás
- házasság
A különköltözés megmentheti a házasságot?
- férfi
- nő
Meddig tudsz megtartani egy pasit?
- házasság
- párkapcsolat