Minél több időt töltesz anyukáddal, annál tovább fog élni! Tanulmányok bizonyítják!
A magány előrejelzés.

- Az 52 éves Naomi Campbell piszkosul szexi, pedig csak a lábát villantja meg: ez lesz az őszi divat »
- Kaia Gerber az út szélén vett habfürdőt: bolondos divatfotókkal készül az őszre a spanyol márka »
- A ’90-es években minden szupermodell ilyen sminket viselt: könnyű elkészíteni, ha követed a lépéseket »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak az OTP-s csalók
Szüleink és nagyszüleink azok, akik életünk folyamán gondoskodnak rólunk. Aztán ahogy idősödnek, a fiatal generáció egyre kevesebb időt tölt velük. A világban minden egyre gyorsabban történik, egyre több a munka, egyre több a teendő, és egyre több kommunikációt próbálunk inkább online intézni.
A szülők, nagyszülők számára azonban szükség van a stabil, hagyományos emberi kapcsolatokra, ezért érdemes ezekre a fiatalabb generációnak is odafigyelnie. Annyira fontos számukra a kapcsolat, hogy egy kutatás kiderítette, a halálozási arányban is nagy szerepet játszik a magányosság.
Magányosság
A magányosság forrása lehet a szorongásnak, a szenvedésnek, és rontja az életminőséget is az idősek körében. Egy, a Kaliforniai Egyetemen készült kutatás szerint a magány előrejelzése volt a funkcionális hanyatlásnak és a halálnak is.
A kutatás
A kutatásban 1600 felnőttet vizsgáltak, 60 év felett. Azok, akik magányosságról számoltak be, sokkal több problémával küzdöttek az aktivitás tekintetében, illetve a mindennapi életben is.
A kutatás figyelte az egészségi állapotot és a társadalmi státuszt is, de a magányosság nagyobb befolyással bírt. A magányos résztvevők 23%-a halt meg hat éven belül, ez majdnem kétszer több, összehasonlítva azzal a 14%-kal, akik megfelelő társaságról számoltak be.
Figyeljünk szüleinkre és nagyszüleinkre
Tényleg egyre több az elvárás a mai világban, de nagyon fontos lenne, hogy a szülőkkel, nagyszülőkkel se szűnjön meg a kapcsolat, még nagy távolság esetén sem. A technikának nagyon sok pozitív hatása is lehet, de azon kívül is érdemes a személyes kapcsolatokra törekedni, amikor csak lehet.
Hívd át anyukádat vacsorázni, menjetek el vasárnap a családdal egy sétára, vagy egyszerűen csak ugorj át hozzá valamelyik este. Ha pedig ezt nem teheted meg olyan sűrűn, ahogy szeretnéd, hívd fel telefonon, hogy érezze, nincs egyedül.
A kutatás nagyon jól rávilágított, hogy szükség van arra, még ha nehéz is olykor beleilleszteni az időbe, minél több időt töltsön mindenki szüleivel, nagyszüleivel, mert ez meghosszabbíthatja életüket.