Minél több időt töltesz anyukáddal, annál tovább fog élni! Tanulmányok bizonyítják!

A magány előrejelzés.

Idoskorban a magány magas halálozási tényező
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Szüleink és nagyszüleink azok, akik életünk folyamán gondoskodnak rólunk. Aztán ahogy idősödnek, a fiatal generáció egyre kevesebb időt tölt velük. A világban minden egyre gyorsabban történik, egyre több a munka, egyre több a teendő, és egyre több kommunikációt próbálunk inkább online intézni.

A szülők, nagyszülők számára azonban szükség van a stabil, hagyományos emberi kapcsolatokra, ezért érdemes ezekre a fiatalabb generációnak is odafigyelnie. Annyira fontos számukra a kapcsolat, hogy egy kutatás kiderítette, a halálozási arányban is nagy szerepet játszik a magányosság.

Magányosság

A magányosság forrása lehet a szorongásnak, a szenvedésnek, és rontja az életminőséget is az idősek körében. Egy, a Kaliforniai Egyetemen készült kutatás szerint a magány előrejelzése volt a funkcionális hanyatlásnak és a halálnak is.

A kutatás

A kutatásban 1600 felnőttet vizsgáltak, 60 év felett. Azok, akik magányosságról számoltak be, sokkal több problémával küzdöttek az aktivitás tekintetében, illetve a mindennapi életben is.

A kutatás figyelte az egészségi állapotot és a társadalmi státuszt is, de a magányosság nagyobb befolyással bírt. A magányos résztvevők 23%-a halt meg hat éven belül, ez majdnem kétszer több, összehasonlítva azzal a 14%-kal, akik megfelelő társaságról számoltak be.

A 75 éves nagypapa képei téged is meghatnak

Nézegess képeket!

Elolvasom

Figyeljünk szüleinkre és nagyszüleinkre

Tényleg egyre több az elvárás a mai világban, de nagyon fontos lenne, hogy a szülőkkel, nagyszülőkkel se szűnjön meg a kapcsolat, még nagy távolság esetén sem. A technikának nagyon sok pozitív hatása is lehet, de azon kívül is érdemes a személyes kapcsolatokra törekedni, amikor csak lehet.

Hívd át anyukádat vacsorázni, menjetek el vasárnap a családdal egy sétára, vagy egyszerűen csak ugorj át hozzá valamelyik este. Ha pedig ezt nem teheted meg olyan sűrűn, ahogy szeretnéd, hívd fel telefonon, hogy érezze, nincs egyedül.

Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?

Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?

 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. február 19. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A kutatás nagyon jól rávilágított, hogy szükség van arra, még ha nehéz is olykor beleilleszteni az időbe, minél több időt töltsön mindenki szüleivel, nagyszüleivel, mert ez meghosszabbíthatja életüket.

Ezt is szeretjük