Műhiba nem adni gyógyszert a közepesen súlyos és súlyos depresszióra – Dr. Belső Nórával beszélgettünk

Mikortól számít a lehangoltság és a szomorúság depressziónak? Mikor van szükség gyógyszeres kezelésre? Dr. Belső Nóra pszichiáter többek közt ezekre is választ adott.

A Femina.hu Dilemma című podcastjében népszerű, mégis megosztó témákat boncolgatunk Pintér Ada műsorvezetővel, az adott téma szakértőjével és egy Femina-munkatárssal. Podcastünk második évadának negyedik epizódjában a depresszióról beszélgettünk.

Mik azok a mentális betegségek, amik a legjellemzőbbek manapság? Hol húzódik meg a határ az egészséges félelem, a lehangoltság és a szorongásos betegség, valamint a depresszió között? Szabad-e önmagunkat diagnosztizálni és fórumokat, Facebook-csoportokat olvasni? Elmúlhat-e a depresszió a sporttól, a meditációtól és az öngyógyító házi tippektől? Kezelhető egy súlyosabb mentális betegség gyógyszer nélkül? Mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között? Mit tehet a partner és a család, ha valaki depressziós? Szabad-e gyógynövényes készítményeket szedni?

Dilemma podcast - A depresszióról

A Dilemma podcast legújabb adásában dr. Belső Nóra pszichiáter szakorvos, valamint Váradi Melinda, a Femina rovatvezetője és Pintér Ada műsorvezető keresték a választ a kérdésekre. A podcastet megnézheted a fenti videóban, a reklámok után, illetve meghallgathatod a Spotifyon.

Ha krízisben vagy, vagy úgy érzed, hogy fennáll a veszélye annak, hogy kárt tegyél magadban vagy másokban, esetleg a környezetedben látod ezt valakin, azonnal hívd a lelki elsősegélyt (116-123), vagy keress fel egy szakembert. Megkeresheted a legközelebbi sürgősségi osztályt is, vészhelyzet esetén pedig hívd a 112-t, vagy a 104-et. Ide kattintva még többet megtudhatsz arról, hogyan és hol kaphatsz azonnali segítséget.

A beteg életébe kerülhet, ha nem kap gyógyszert, sokan mégis ellenzik – Interjú dr. Belső Nórával a depresszióról

Szerteágazó, megmagyarázhatatlan testi tüneteket is okozhat a depresszió, gyakran mégsem ismerik fel, és sokan nem a megfelelő szakemberhez fordulnak vele.

Elolvasom

Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?

Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?

 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. február 19. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

(Képek: Femina)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük