Egy katolikus ír nő és egy olasz maffiózó házasságának története: Al Capone feleségét igaz szerelemmel szerette
Al Capone és Mae Capone szerelme filmbe illő történet.
Talán nincs is olyan ember, aki ne ismerné a maffiózó, Al Capone nevét. Alphonse Gabriel Capone, azaz a Sebhelyesarcú egy hírhedt amerikai gengszter volt. Soha egyetlen gyilkosságot sem tudtak rábizonyítani, csupán adócsalásért sikerült rács mögé juttatni. A szervezett bűnözés atyjaként is emlegetik.
Különös, de a bűnöző magánéletéről elég sokat tudni. Ismeretes például, hogy ki volt a felesége, és az is, milyen érzelmes viszony volt az övék. Mary, azaz Mae Coughlin nemcsak a házastársa, de a betegápolója és védelmezője is volt, amikor Al Capone csúnya betegségek miatt esett ágynak.
Így kezdődött a viszonyuk
Írországi bevándorló szülők gyermekeként született 1897. április 11-én, Brooklynban. Mae úgy nőtt fel, és kezdetben éppen úgy élt, mint minden más ír amerikai, dolgozó nő az 1900-as évek elején.
A sorsa húszévesen, pontosan akkor változott meg végérvényesen, amikor először találkozott a maffiózóval. Al Capone olasz sármja rabul ejthette: valószínűleg egy partin ismerkedtek meg a Caroll Gardensben, és jó eséllyel a bűnöző anyja szövögette a szerelmi szálakat. Ahogyan Mae is, akkoriban a 18 éves Al Capone is egy dobozgyárban dolgozott, de már voltak ügyei Johnny Torrióval és Frankie Yale-lel, akik szintén gengszterek voltak.
Bár Mae katolikus családból származott, és mélyen vallásos volt, mégsem érezte rossznak, hogy egy bűnözővel köti össze a sorsát, miután igaz szerelem szövődött közöttük. Al Capone jól értett a szülők nyelvén, és sikerült behízelegnie magát a kegyeikbe. Még akkor sem zavarták el, amikor Mae, aki még nem volt a felesége, teherbe esett tőle. Míg össze nem szedték magukat, a családi fészekben élhettek.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az, hogy elvehette Mae-t, Al Capone számára előrelépést jelentett, hiszen egy jó családból való, tanult nőt vett el. Sokan úgy tartották, valójában a nő számára derogálhatott volna a frigy, de a szerelmük minden kétséget legyőzött. Bár Al Caponénak sok nő fordult meg az ágyában, ő is viszontszerette Mae-t. Kicsivel azután, hogy első és egyetlen fiuk, Albert Francis "Sonny" Capone megszületett, 1918-ban összeházasodtak.
Mae és Al Capone házassága
Noha angyali arca alapján nem feltételezték volna, Mae hasonlóképpen a sötét oldalra pártolt át, amikor férjhez ment Al Caponéhoz. Igaz, fegyvert nem kapott a kezébe, de jól tudta, hogy mi mindenben sántikál a férje, és csendes cinkosaként mindig mellette állt.
1920-ban Chicagóba költöztek. Akkoriban történt, hogy gyermekük részben elvesztette a hallását. Al Capone dacára annak, hogy családapa volt, nem tudta levetkőzni valódi énjét: a gengszterfőnök James "Big Jim" Colosimónak dolgozott, és prostituáltakhoz járt. Utóbbinak köszönhetően fertőződött meg a végzetes betegségével, a szifilisszel.
A kezeletlen szifilisz mentális károsodást okoz, de még mielőtt ez bekövetkezett volna Al Caponénál, kiépítette saját gengszterbirodalmát. Torrióval közösen megölték Colosimót, majd átvették "üzletét", és Al Caponéból főnök lett. Az 1920-as évek végén a zsákmányszerzés, a rendőrség megvesztegetése és a versenytársak meggyilkolása volt a legfőbb célja.
Noha Mae tudta, hogy mivel foglalkozik a férje, a viselkedésében nem ez zavarta őt, hanem az, hogy más nőkkel flörtölt. A nő mélyen szerethette őt, mivel nemcsak mint gengsztert fogadta el és védte meg, de mint párját is, hiszen nem engedte a közelébe az újságírókat, amikor már nagyon beteg volt, és nem hagyta el akkor sem, amikor 12 éves gyermek szintjére romlott a mentális állapota.
Miután Al Caponét 1931. október 17-én adócsalásért bebörtönözték, egészsége még rohamosabban kezdett romlani, de Mae még továbbra sem engedte el a férjét. Folyvást azt ismételgette, hogy meg fog gyógyulni. Közben egyre gyengébb lett belül. Férje viszont nem gyógyult, inkább egyre furcsábban kezdett viselkedni, például nem az időjárásnak megfelelően öltözködött.
1939 elején a gengsztert szabadlábra helyezték jó magaviseletéért. Akkor egy ideig orvostól orvosig járt, majd hamarosan jókora összeggel nyugdíjazták a korábbi pozíciójából, hogy hosszú távon megszerezzék a hallgatását. Még ugyanebben az évben Palm Islandre költöztek, Floridába.
Reménykedő feleség, gyászoló özvegy
Mae-nek egyre nehezebb lett, de továbbra is kitartott a férje mellett. Már 24 órás felügyeletre szorult, és az újságírók is kitartóan ostromolták őket. Al Caponénak akkoriban képzeletbeli beszélgetései voltak olyanokkal, akik már rég meghaltak. Felesége mégis remélte a gyógyulását, és azt is elintézte számára, hogy a legjobb orvosi segítséget kapja: az elsők között volt, akiket penicillinnel kezeltek. 1947-ben azonban agyvérzést szenvedett el, ráadásul tüdőgyulladása is lett, és a szíve is gyengélkedett: Al Capone élete a végéhez közeledett.
Mae elhívta a helyi papot, hogy feladja az utolsó kenetet, és 1947. január 25-én a gengszter elhunyt. A gyászoló feleség összetört, életét azon a ponton egy bizonyos szempontból lezárta.
Minden bútort letakart, mintha nem lakna senki az otthonukban, másik hálóba költözött, és soha többé nem volt képes felmenni házuk emeletére, ahol a férje elhalálozott. 1986. április 16-án halt meg Floridában.
Náci fegyőrnők
Korábbi cikkünkben a náci fegyőrbők könyörtelenségéről olvashatsz: lépj tovább a következő képre kattintva!
Ők voltak a koncentrációs táborok legbrutálisabb fegyőrnői: élvezték, hogy kínozhatták a rabokat
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- szépségkirálynő
- női sorsok