A szakítás 3 legfontosabb lépése
Az elválás mindig fájdalmas, de nem kell, hogy feltétlenül keserűségbe forduljon át. Hogyan lépj tovább?
Vajon mit válaszolnál arra a kérdésre, hogy milyen az ideális szakítás?
Naplementével és valami szép zenével a háttérben megbeszéled a pároddal, hogy miért is legyen vége, aztán néhány könnycseppet ejtve, olyan vonzóan és elegánsan engeded útjára a volt szerelmedet, hogy halálodig biztos lehess benne, soha senki nem tud felülmúlni majd téged?
És, ha már álmodozunk: az ideális szétválás forgatókönyvébe építsünk bele azért egy zseniális véletlen fordulatot is, azaz a folytatás lehetőségét, ami persze jelentősen megkönnyítené a helyzet elviselését.
Nos, a szakítások többsége végleges, és valójában nagyon gyorsan, kurtán zajlik le, kimondatlan mondatok tömkelegét hátrahagyva. A férfiak ugyanis jobban szeretnek egyedül szembenézni a veszteséggel, és magukban szenvednek. Elemzés helyett szívesebben lépnek tehát inkább tovább, méghozzá amilyen gyorsan csak lehet.
Ne ringasd magad hiú ábrándokba!
Az igazi szakítás fájdalommal jár, ami hirtelen nagyon mélyre hat. A jó hír, hogy ez az állapot általában nem tart sokáig. A rossz azonban az, hogy semmiképpen nem tudod megúszni az átmeneti szenvedést.
Sőt, nagyon is szükséged van rá, ez értékeli fel az együtt eltöltött időt, ez segít a jót átmenteni, vagyis megőrizni mindazt, amit a másiktól kaptál.
Ha tehát az a terved, hogy fájdalom, szenvedés helyett álomvilágot építesz fel magadnak, és soha nem teljesülő reményekkel bástyázod körbe magad, akkor nem csinálsz mást, mint azt, hogy alibizel.
Aki végleg kiment az ajtódon, a legritkább esetben kopog be újra. Amennyiben nem vagy hajlandó elfájni, elgyászolni a kapcsolatotokat - azaz tudatosan elnyomod a tényt, hogy végleg vége -, akkor nem tudod lezárni sem azt.
Ha pedig nem vagy képes befejezni, akkor továbbra is a régihez kötődsz, így nem lesz szabad vegyértéked. Vagyis nem vagy kész egy újabb kapcsolatra.
Sokan akár évtizedeken át is szenvednek ettől. Csodálkoznak, hogy nincs működő párkapcsolatuk, de hát hogyan is lehetne, ha a lelkükben még mindig egy korábbi szerelmet dédelgetnek.
Nézz szembe őszintén azzal, ami történt!
Nincs olyan, hogy csak az egyik fél hibás a kapcsolat megromlásáért. Benne van mindkét fél. Az elválás véglegességének elfogadásában sokat segíthet tehát, ha nagyon őszintén végiggondolod, mi volt az, amit nem tudtál megadni a másiknak, és őt vajon mi húzta ki kettőtök történetéből. Netán a kettő összefügghetett?
Ne feledd, hogy amit most elrontottál, azt esetleg megismétled majd a következőkben is. Már csak ezért is érdemes tanulni abból, ami történt.
Próbáld meg felvállalni az érzéseidet, meg fogsz lepődni, mennyivel tisztábban látsz majd ettől. Válaszolj magadnak arra a kérdésre is: vajon tényleg ő volt az a férfi, akivel az egész életedet leélnéd, netán csak azért bútoroztál össze vele, hogy ne legyél egyedül, és hát ő került az utadba, az igazi nagy ő pedig úgyis mindig az ellentétes irányba megy a mozgólépcsőn?
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Te pedig előbb kívülről nézheted a képed, aztán akár magad is kimondhatod a volt párodnak: köszönöm, amit kaptam tőled. Szívesen adtam neked, amit kaptál tőlem. Vállalom a rám eső részt azért, ami nem sikerült közöttünk, a téged illető részt pedig meghagyom neked. Most pedig megyek.
Sokszor a megoldáshoz - hogy a lelkünkben is rendeződjön, ami történt, és tovább tudjunk lépni - épp erre van szükség. Kellő távolságból ránézni a kapcsolatra. Így sikerülhet szembenézni a végleges elválással is.
Az elválás tiszteleten, elfogadáson és hálán alapszik
Aki haragszik a másikra, az a szomorúság fájdalmát próbálja a dühével enyhíteni. A harag azonban azért is rossz tanácsadó, mert gúzsba köt. Mi lenne, ha a hibák, gonoszságok, figyelmetlenségek sorolása helyett arról készítenél inkább listát, ami jó volt ebben a kapcsolatban, amit ettől a férfitól kaptál? Vegyél csak elő egy papírt, és kezdd el összeírni a szép pillanataitokat. Ha több napig, netán egy hétig is eltart, sebaj. Lehet, hogy közben egészen átértékelődik benned a róla alkotott kép.
Elszállnak az indulataid, és nem elvesztegetett időnek látod a vele töltött hónapokat, éveket, hanem az életed egy szép, netán meghatározó szakaszának? Ez lenne a cél. Az elválás szomorúsága, fájdalma kellemes nosztalgiába fordulhat át, mely megalapozza a továbblépés lehetőségét. Akármi is történt közöttetek, megerősödve válhatsz szabaddá, ha csak azt viszed magaddal, ami téged illet, amit szívesen adott neked, azt, ami szép volt.
Ja, hogy mi legyen aztán ezzel, a szép pillanatokat őrző papírral? Hidd el, ha végére értél a listádnak, már tudni fogod, hol a helye. A fiókodban, egy verseskötetben vagy esetleg nála? Igazi búcsúajándékként.
OLVASD EL EZT IS!
- párkapcsolat
- családállítás
A boldog párkapcsolat 3 feltétele
- szex
- szerelem
4 szabály a szerelemben, amit ne szegj meg
- párkapcsolati probléma
- családállítás