A hazugság 12 leggyakoribb jele
Aki hazudik, azt legtöbbször elárulja a teste. Ilyenkor megváltozik a fiziológiai működés, és megjelenik a menekülési kényszer. Így veheted észre.
Van, aki azért hazudik, hogy jobb képet mutasson magáról, mint amilyen valójában, míg mások üzleti előnyöket remélnek, vagy igyekeznek elkerülni a lehetséges büntetést. Vannak ártatlannak tűnő, jóindulatú hazugságok is, ám a hazugság mindig magában hordja a veszélyt, hogy burjánzani kezd, és idővel csak ront a helyzeten.
Aki egyszer már hazudott, annak valószínűleg később is ahhoz kell tartania magát, amit mondott, és ez hazugságok újabb láncolatát hozhatja létre.
Persze, akik rutinosan hazudnak, általában meg vannak győződve arról, hogy nem lehet őket tetten érni. Ez azonban nem így van, mert megváltozott fiziológiai működést és észrevehető tüneteket okoz, ha valaki kellemetlenül érzi magát a hazugság miatt. De az is tetten érhető, ha valaki ugyan nem kimondottan fél, ám bízik abban, hogy nem bukik le.
Általában szaporább lesz a szívdobogás, a légzés és megemelkedik a vérnyomás, nemritkán verejtékcseppek jelennek meg a homlokon. Ha odafigyelsz az egészen finom jelekre, akkor te is képessé válsz arra, hogy olvass a hazugsághoz tartozó gesztusokból.
A szemkontaktus az egyik leggyakrabban említett jele a hazugságnak, ám épp ezért a legtrükkösebb is lehet. A rutintalan hazudozók valóban kerülik a szemkontaktust, ám a profik épp ellenkezőleg. Mivel tisztában vannak vele, hogy ez leleplezheti őket, tartják a szemkontaktust, sőt, mit több, bámulnak, vagy farkasszemet néznek veled. Szóval, gyanúsan sokáig tartják rajta a szemüket a beszélgetőtársukon.
A testbeszéd mellett ugyanakkor az elhangzó mondatokra és a történetvezetésre is érdemes odafigyelned. A hazudókra jellemző, hogy a gesztusaik vagy a mimikájuk nem azt tükrözi, amit éppen mondanak, vagy a látható reakció némi fáziskéséssel érkezik a mondathoz képest. Például azt mondja az illető, hogy örül, de csak utána mosolyog.
Jellemző a hazudozókra, hogy megismétlik a kérdést az egyszerű tagadás helyett, például a "Megetted a sütit?" kérdésre a válasz az, hogy "Nem ettem meg a sütit" - ahelyett, hogy egyszerű nemmel válaszolnának. Gyakran a történet lényegtelen részleteiben vesznek el anélkül, hogy ezt bárki kérdezte volna tőlük, és nemritkán úgy igyekeznek menekülni a helyzetből, elterelni a szót, hogy megpróbálják elviccelni a kérdést vagy a szituációt. A gúny is gyakran a hazudós eszköztárhoz tartozik.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ugyanakkor a hazugság sok jele nagyon hasonló ahhoz, mint amikor valaki csak simán zavarban van. Ezért az összhatást vedd figyelembe, azt, hogy egyszerre több jel is előfordul-e. Az is fontos, hogy mennyire tér el a megszokottól a másik viselkedése, mert ez az, ami igazán nyomra vezethet.
Tetten éred a hazugságot?