Így védené a kormány a gyerekeket

Bárki bejelenthet káros és veszélyes oldalakat

Legalább annyi veszélyt rejt magában a net, mint a való élet.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság - NMHH - elnöke szerint a szülőknek nemcsak a valóságos, hanem a virtuális világban is védeniük kell a gyermekeiket, mert az interneten számtalan veszély leselkedik rájuk - írja az MTI.

Szalai Annamária erről a közmédia napja elnevezésű rendezvényen beszélt szombaton a budapesti Millenáris parkban. A médiahatóság elnöke arra hívta fel a figyelmet, a szülőknek természetes, hogy a valóságos világban fogják a gyerekek kezét, és megkímélik a veszélyektől, ugyanakkor a digitális világba már teljesen védtelenül engedik el őket.

A szülő kontroll minimális

Szalai Annamária szerint a mostani fiatalok, az új generáció egy digitális univerzumba született, egy olyan labirintusba, ahol összevissza kalandozhat. Elmondta, a tapasztalataik és a felméréseik is azt mutatják, hogy a szülők alig kontrollálják a gyerekek internethasználatát, azt, hogy milyen tartalmakat érhetnek el. A médiahatóság adatai szerint a gyerekek átlagosan már kilencéves koruktól önállóan használják az internetet, a 9-16 éves korosztály 60%-a pedig már rendszeres internethasználó.

Magyarország elmaradt a tartalomszűréssel

A médiahatóság elnöke úgy látja, nagyon sok veszély leselkedik a fiatalokra a világhálón. Szavai szerint ezért lenne nagyon fontos, hogy felhívják a figyelmüket arra: az nem valóságos, hanem virtuális világ, ahol a veszélyektől meg kell védeniük.

Elmondta, Magyarország az internettartalmak szűrésével még nagyon elmaradt, bár már több szolgáltató is tett lépéseket.

13 pofonegyszerű módszer, ami megkönnyíti a tanulást

Nézegess képeket!

Elolvasom

Így védené a gyerekeket a kormány

Az NMHH elnöke emlékeztetett arra, hogy a fiatalok médiaértési készségének fejlesztése érdekében a hatóság is indított több programot. A H95 nevű projekt keretében egy médiaértést oktató központot alakítanak ki, ahol a gyermekek élményszerű, játékos formában ismerkedhetnek meg a média és a hírközlés világával.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a médiahatóság egy internet hotline oldalt üzemeltet, amelyen bárki bejelenthet káros és veszélyes oldalakat. Hozzátette: a bejelentések nyomán a hatóság eljár azért, hogy ezeket az oldalakat eltávolítsák az internetről, még akkor is, ha külföldi szerveren vannak.

Ilyen az ideális játszósarok

Bár a neten nem lehet és nem is kell kiszorítani a gyerekek életéből, a legfontosabb fejlesztő tevékenység mégiscsak a játék. Videónkból megtudhatod, miként biztosíthatod csemetéd számára az ideális feltételeket.

Szalai Annamária közölte azt is, hogy a médiahatóság a tájékoztatáson túl segítséget tud nyújtani a bajba jutottaknak, és vannak olyan esetek, amelyeknek büntetőjogi következménye is van; e területen a hatóság a rendőrséggel már szerződést is kötött.

Ezt is szeretjük