Tovább élnek azok a nagyszülők, akik rendszeresen vigyáznak az unokákra – Több előnye is van rájuk nézve
A gondoskodó nagyszülők a kutatás szerint tovább élnek, mint azok, akik nem veszik ki részüket az unokázásból.
Természetesen nem elvárható, hogy a nagyszülők minden esetben segítsenek, amikor a szülő éppen nem ér rá, vagy fontos dolgot kell intéznie. Mégis, ha egészségi állapotuk engedi, és elvállalják, bátran bízd a gyerkőcöket rájuk, hiszen amellett, hogy a család hasznos tagjának érezhetik magukat, kutatások kimutatták, hogy unokáik révén életük is hosszabb lehet.
A tanulmány szerint a gondoskodó nagyszülők, akik rendszeresen vigyáznak unokáikra, sokkal tovább élhetnek, mint azok, akik nem veszik ki részüket ebből. Nem ez az egyetlen pozitívum, amiért érdemes néha a nagyira bízni a gyerkőcöt.
Több előnye is van, ha a nagyszülő vigyáz az unokára
A kutatás több mint 500, 70 év feletti idős ember bevonásával készült Berlinben. Az alanyokat három csoportra osztották: olyan nagyszülőkre, akik gyakran gondoskodtak az unokáikról, olyanokra, akiknek volt, de nem találkoztak gyakran az unokáikkal, valamint olyan idősekre, akiknek nem voltak unokáik. 1990 és 2009 között kétévente megvizsgálták az idős emberek egészségügyi állapotát, és azt találták, hogy azok az idősek, akik rendszeresen vigyáztak a kicsikre, 37%-al tovább éltek, mint azok a nagyszülők, akik nem vették ki részüket az unokázásból, vagy mint azok, akiknek nem voltak unokáik.
A nagyszülő-unoka kapcsolat azonban nem csak a nagyszülők miatt fontos, hiszen mindkét fél életéhez rengeteg pozitívumot tesz hozzá.
Van miért élniük
Azok a nagyszülők, akik már a nyugdíjas éveiket töltik, gyakran érezhetik napjaikat céltalannak, így ha egészségük engedi, próbálják tehermentesíteni a szülőket. A "van miért élniük" szemlélet jó hatással van rájuk, és ha hasznosnak érzik magukat, értelmet nyer minden számukra.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Fizikai állapotuk is jobb lesz
Ha a nagyszülőnek szoros kapcsolata van az unokával, az pozitívan hat a szellemi és fizikai állapotára egyaránt. Közös programokat szerveznek, együtt játszanak, mesét olvasnak, sütnek vagy barkácsolnak, így az unoka szellemileg és testileg is fitten tartja a nagyszülőt, aki pedig bölcsességével, nyugalmával, szeretetével pozitívan hat az unokák fejlődésére.
Szoros nagyszülő-unoka kapcsolat
A nagyszülő részben tanár, részben a legjobb barát, egy cinkostárs, akihez a lurkó bármilyen probléma esetén azonnal fordulhat. Kapcsolatuk olyan szociális készségek fejlődését segíti elő, mint a gondoskodás, vagy az empátia, de kutatások azt is kimutatták, hogy a nagyszülőkkel közösen töltött idő nagyban tudja javítani a gyerekek boldogság- és elégedettségérzetét is, valamint az unokák döntő többsége elkötelezettebbé válik a tanulmányaiban is.
Ilyen gyönyörű, amikor egy nagyszülő először látja újszülött unokáját
Néhány család úgy döntött, lencsevégre kapja ezeket az érzelmektől túláradó pillanatokat, és vagy egy családtag, vagy egy profi fotós segítségével örökítették meg a gyönyörű perceket.
Ilyen gyönyörű, amikor egy nagyszülő először látja újszülött unokáját: megható képeket mutatunk
Nézegess képeket!
ElolvasomBorító-és ajánlóképek: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- szeretet
- nagyszülő