8 biztos jel, ami átlag feletti IQ-ról árulkodik gyerekeknél: már oviban gyanús lehet

A magas IQ jelei már korai életkorban megfigyelhetőek.

Intelligens gyerek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A saját gyermekét sok szülő látja az átlagosnál szebbnek, okosabbnak - ami így van rendjén. Ugyanakkor bizonyos objektív jelek mentén már viszonylag korai életkorban lehet gyanakodni arra, ha a 3-6 éves gyerek korosztályához képest valóban magas intelligenciahányadossal rendelkezik.

Intelligens gyerek

Az átlagos intelligenciaszint 90-110 között mozog, 80 alatt értelmi elmaradottságról, míg 130 felett már kivételesen magas IQ-ról beszélünk. Az intelligens gyerek - és felnőtt - nem pusztán okos, hanem többek között gyors a gondolkodása, könnyen átlát összefüggéseket, jó a memóriája. Ezeknek a képességeknek egy része már korai életkorban megfigyelhető. Ha az alábbi jelek közül többet is tapasztalsz a gyerekednél, jogosan merül fel benned a gyanú, hogy az átlagnál magasabb IQ-val bír.

  • Gyorsan tanul.
  • Érett vagy egyedi a humorérzéke.
  • Intenzív igénye van a mentális stimulációra.
  • Rengeteget kérdez, kíváncsisága kielégíthetetlen.
  • Képes az új és összetett információ gyors feldolgozására.
  • Képes kreatív megoldásokat találni egy megoldandó problémára.
  • Korosztályához képest jobban tudatában van társadalmi, globális problémáknak.
  • Jellemző rá az érzelmi mélység - mely olykor túlérzékeny formájában is megmutatkozik.

IQ vagy EQ?

A mai értelemben vett intelligenciateszteket Alfred Binet pszichológus alkotta meg a 20. század elején. Binet-t az általános tankötelezettség bevezetését követően azzal bízta meg a Francia Közoktatási Minisztérium, hogy alkosson olyan tesztet, mellyel objektíven mérhető a gyerekek iskolaalkalmassága. Binet azt is vizsgálta, hogy az egyes feladatokat átlagosan hány éves korban tudják a gyerekek megoldani, melynek nyomán a feladatok megfeleltethetőek voltak egy adott életkorra jellemző teljesítményszintnek - melyet Binet mentális kornak nevezett el. A Binet-tesztet a mai napig használják a szakemberek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az IQ „egyeduralmát” az utóbbi években azonban megtörni látszik az EQ. A szakemberek szerint ugyanis az érzelmi intelligencia sokkal nagyobb mértékben befolyásolja a boldogságunkat, mint az IQ. Az érzelmi intelligencia az a képesség, amely segít helytállni a nehéz helyzetekben és általában élhetőbbé tenni az életünket. Az érzelmileg intelligens gyerek felismeri a saját és mások érzéseit, képes meghúzni a saját határait - nemcsak a szüleinek, hanem társainak is tud nemet mondani -, segítőkész. Korábbi cikkünkben bővebben olvashatsz erről a témáról.

4 évesen kezdett sakkozni, 8 évesen tönkreverte a felnőtteket: Samuel Reshevsky sakkcsodagyerek története

A lengyel származású Samuel Reshevsky egészen Bobby Fisher feltűnéséig Amerika elsőszámú sakkozója volt.

Elolvasom

Forrás: webmd.commensa.hu

Ezt is szeretjük