8 reggeli szokás, ami nagyban segíti a fogyást: bárki könnyen bevezetheti őket

Eszméletlen jót tesz a fogyásnak, ha néhány apróságot megváltoztatsz a reggeli rutinodban.

Reggeli fogyókúrás szokások
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy fogyókúra során az új, egészséges szokások elsajátítása talán az egyik legfontosabb lépés, hiszen ezek az apró cselekvések észrevétlenül épülnek be a nap szövetébe, és válnak rutinná, amin azután már gondolkodni sem kell. Minél inkább megszokássá válik az egészséges életmód, annál nagyobb a valószínűsége, hogy tartós lesz a fogyás.

A legfontosabb időpont az új szokások szempontjából a reggel, hiszen mindenki tapasztalta már, mennyire ki tudja billenteni a napot egy-egy kapkodós indulás vagy egy otthon felejtett szatyor. Ezért fontos, hogy a reggelt alaposan megtervezze az ember, és megtöltse olyan apró, új viselkedésmintákkal, melyek egy egészségtudatosabb élet felé terelik.

Fogyókúrás reggeli szokások

Elképesztő, milyen nagy hatása lehet akár a legcsekélyebb változtatásnak is egy fogyókúrára. Egy mindössze másodpercekig tartó cselekvés is hosszútávon kilókkal növelheti meg a fogyás mértékét, ha következetesen mindennap elvégzi az ember. Mutatjuk, melyek a leghasznosabb fogyókúrás reggeli szokások, melyeket érdemes belefoglalni a reggeli rutinba.

Minden fogyókúra és zsírégetés alapja a megfelelő, egészséges táplálkozás, mely nem egyenlő a koplalással. A reggeli biztosítja az ember számára az energiát a napkezdéshez, tehát érdemes eltelítő, laktató ételekkel, fehérjében, rostban gazdag, szénhidrátban szegény fogásokkal megtölteni. A fehérjedús reggelik ráadásul csökkentik a ghrelin, az éhséghormon szintjét is a szervezetben, tehát egy ilyen fogás után lassabban éhezel meg legközelebb.
A reggeli meditáció segít, hogy az ember otthonosabban érezze magát a testében, és jobban figyelje annak jelzéseit, mely többek között az intuitív étkezés alapja is. Ehhez mindössze öt csendes percre van szükség, amikor az ember leül egy kényelmes fotelbe, vagy törökülésben a padlóra, és csak a benne zajló érzelmi és fizikai folyamtokra koncentrál, lenyugtatja zajos elméjét, ami már a nap eseményein pörögne, és a jelenre fókuszál.
Fotó: Patrik Giardino / Getty Images Hungary
Azoknak, akik előrecsomagolt ebédet esznek a munkahelyükön, negyed annyi esélyük van elhízni, mint azoknak, akik vásárolják az ételt, állítja egy tanulmány. Az otthoni ebédet ráadásul könnyebb egészségesen elkészíteni, és pontosan tudod, mi kerül bele, nem kell rejtett összetevőktől tartanod, ezért érdemes az ebédcsomagolást is beépíteni a reggeli rutinba.
A tanulmányok szerint a reggeli edzés segíthet egyenletes szinten tartani a vércukorszintet egész álló nap, ez pedig többek közt azt is jelenti, hogy elkerüli az embert a farkaséhség. Az éhgyomorra végzett edzést a hatékonyabb zsírégetéssel is sokan összekötik, ugyanis, mivel ilyenkor nincsen étel a gyomorban, a szervezet kénytelen a raktárakhoz nyúlni.
Az Oaklandi Gyerekkórház Kutatóintézetének tanulmánya szerint egy év alatt több mint 2 kilóval fogytak többet azok, akik egy literrel többet ittak naponta, mindezt minden egyéb változtatás nélkül. Ennek az lehet az oka, hogy a vízivás csekély mértékben megemeli a kalóriaégetés mértékét, valamint elveszi az étvágyat. Érdemes lehet tehát egy-két pohár vízzel indítani a napot.
Fotó: Fuse / Getty Images Hungary
A mérés is hozzájárul a fogyáshoz, bár ennek főleg pszichológiai okai vannak. Aki rendszeresen méretkezik, nyomon követi a saját fejlődését, és ezért valószínűbb, hogy napközben is jobban figyel az étkezésre. Ideális időpontja pedig éppen reggel van, vécézés után, öltözés előtt.
Nem csak a reggeli edzés tesz jót. A reggeli séta is. Ha teheted, menj gyalog vagy biciklivel dolgozni, de az is sokat segíthet, ha egy-két megállóval előbb szállsz le a buszról. A mozgás felélénkít, felébreszt, felpezsdíti a vérkeringést. Az ausztrál Baker IDI Heart and Diabetes Institute felmérése szerint az autóval munkába járók átlagosan több mint fél kilóval többet híztak négy év alatt, mint a tömegközlekedők.
A hosszú, nyugodt alvás elengedhetetlen a fogyókúrához, hiszen ilyenkor regenerálódik a szervezet. A nem megfelelő alvásidő miatt nőhet a stressz mértéke napközben, ráadásul az alvásmegvonás hatással van az éhséghormon - ghrelin - és a teltségérzethormon - leptin - termelődésére is. Ha kialvatlan vagy, az előbbi szintje magasabb, az utóbbié pedig alacsonyabb lesz.
Fotó: millann / Getty Images Hungary

A képek forrása: Getty Images.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük