A 3 legjobb vízhajtó és vesetisztító gyógynövény
Szeretnél gyorsabban fogyni, vagy vesekövedet hajtanád ki? Mindkét esetben segíthetnek gyógynövényeink és a belőlük készült teák.
Zsurlófű
A zsurlót már az ókorban is használták: már i. sz. 50-ben Dioszkoridész is ismerte, mint vizelethajtó és vérzéscsillapító szert. A mai gyógyászatban főként a tavaszi tisztítókúrák összetevőjeként alkalmazzák, hiszen nem csak vizelethajtásra, hanem köszvény vagy reuma ellen is kiváló. Allergiásoknak segíthet csillapítani a köhögést vagy az asztma tüneteit, de erősíti a körmöket, sőt még hajhullás ellen is hatékony.
Zsurlótea
2-3 evőkanál füvet forrázz le 3 deci vízzel, majd hagyd állni negyed órát. Ha langyosra hűlt, akkor idd meg, napi háromszori adagra elosztva. Erős vizelethajtó hatású, így segít a fogyókúra eredményességében, valamint tisztítja a veséket.
Zsurlófüves ülőfürdő
2-3 csészényi friss vagy szárított növényt 2 liter forró vízbe áztass be, majd hagyd állni egy éjszakára. Másnap az egészet forrald fel ismét, hagyd állni 10 percig, majd öntsd fürdővizedhez. Annyi vizet engedj a kádba, hogy altested ellepje, de szívedig ne érjen fel. Körülbelül negyed órát áztasd magad benne, aztán szállj ki a kádból. Húgyúti fertőzésekre és gyulladásokra kiválóan alkalmas, de jó görcsoldó is.
Aranyvessző
Az aranyvessző az egyik legjobb hazai vizelethajtó, hólyag- és vesetisztító tea. A növény nagyjából másfél méterre nő meg, és napfényes erdei tisztásokon jelenik meg. Nyár végére aranyszínű virággubái vannak, melyről felismerése igen egyszerű.
A hozzá hasonló hatású növényekhez hasonlítva, sokkal erősebb a vesetisztító szerepe, így akár a vesekő kihajtásában is nagy szerepet játszhat.
Aranyvesszőtea
A tea elkészítése hasonlít a zsurlóteáéhoz. 2-3 evőkanál növényt forrázz le 3 deci vízzel, és hagyd állni negyed órát. Ebben az adagolásban kiváló vizelethajtó, ha azonban vesekő kihajtására vagy vesegyulladás ellen használnád, az adagolásról mindenképpen kérdezz ki egy szakorvost.
Teakeverék
A legkiválóbb hólyag- és vesetisztító teakeverék az alábbi teafüvekből áll össze:
- Iglicegyökér: 25 g
- Csalán: 25 g
- Aranyvessző: 25 g
- Gyermekláncfű: 25 g
A keverékből 3 evőkanállal tegyél 4 deci forró vízbe, és lefedve hagyd állni 20 percet. Ha kihűlt, akkor szűrd le, és reggel éhgyomorra fogyaszd el. Vízhajtó hatása igen erős, ezért szervezd úgy a napodat, hogy ne okozzon gondot a gyakori vécézés.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Nyírfa
A nyírfalevél teája kiváló vizelethajtó, vértisztító és gyulladáscsökkentő, de ismert görcsoldó és fertőtlenítő hatása is. Alkalmazzák enyhébb fertőzéses húgyúti megbetegedésekben, vesekő és vesehomok kialakulásának megelőzésére és reuma ellen is. A népi gyógyászatban a fiatal fák nedvét vizelethajtásra használták. A homeopátiában nem csak a levelét, hanem a kérgét is hasznosítják, de a vízhajtó tea csak a levélből készül.
Tea elkészítése
2 deci vízzel forrázz le egy teáskanálnyi szárított, apróra vágott nyírfalevelet, hagyd állni 10-15 percig, majd szűrd le. Naponta három-négy csészényi tea fogyasztása ajánlott.
OLVASD EL EZT IS!
- cukorbetegség
- uborka
Az uborka 3 áldásos egészségügyi hatása
- paradicsom
- káposzta
A 3 legerősebb rákellenes nyári zöldség
- bőrápolás
- termékenység