3 természetes fogfehérítő módszer

Nem szeretnéd fájdalmas és költséges fogászati kezeléseknek alávetni magad? Van más választási lehetőséged is.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Elsősorban a kávé, a fekete tea és a dohányzás hatására tűnik egyre távolibbnak fogaid néhai fehérsége. Épp ezért érdemes mellőznöd ezeknek az italoknak a fogyasztását, illetve tartózkodnod a füstöléstől, ha csillogó mosolyra vágysz. Ám mindemellett van még néhány természetes praktika, amit kipróbálhatsz, ha csillogó mosolyra vágysz. Arról azonban ne feledkezz meg, hogy ezeket a trükköket sem lehet túl gyakran alkalmazni, hiszen bármi, ami fehéríti a fogaidat, roncsoló hatással van a zománcrétegre.

Fehéríts eperrel!

Az eper almasavtartalmának köszönhetően fehéríti a fogakat, és halványítja az elszíneződéseket. Bár nyilvánvalóan nem annyira hatékony, mint a fogorvosok által alkalmazott fogfehérítő módszerek, működik. Sőt, ha túl sűrűn alkalmazod, az eper is károsíthatja a fogzománcot. Mivel savtartamával lemarja a fogzománc felső mikroszkopikus rétegét, csak óvatosan használd!

Törj össze villával egy szem epret, majd keverj hozzá fél teáskanál sütőport. Egy puha fogkefével vidd fel a fogfelszínre, kicsit dörzsöld vele a fogaidat, majd hagyd hatni öt-tíz percig. Ezt követően várj körülbelül húsz percet - ennyi idő szükséges ugyanis ahhoz, hogy a nyál segítségével helyreálljon a normális pH-érték a szádban, és fogzománcod ne legyen túl érzékeny. Végül a művelet záróakkordjaként alaposan moss fogat, és öblíts bő vízzel.

Szódabikarbóna a nagyitól

Jól bevált házi praktika a szódabikarbónás fogfehérítés. Megteheted, hogy csak a nagyiféle egyszerű fogkefére szórt szódabikarbónás módszerrel súrolod a fogaidat, de azt is, hogy egy kicsit felturbózod a régi receptet.

Keverj össze két evőkanál szódabikarbónát fél teáskanál tengeri sóval, negyed teáskanál gyömbérporral, valamint három csepp borsmentaolajjal. A szódabikarbóna a fogaidat fehéríti, és frissíti a leheletet, a tengeri só jót tesz az ínyednek, a borsmentaolaj és a gyömbér pedig elpusztítják a kórokozókat.

Vakító citrom

Mivel a citromsav igen erőteljesen marja a fogzománcot, és a kalciumot is kivonja a fogakból, csak ritkán alkalmazd a gyümölcsöt fehérítésre. Az eredmény azonban rendkívül látványos: a citrom ugyanis hatékonyan távolítja el akár a dohányzás okozta foltokat is a fogzománcodról.

Pucolj meg egy citromot, majd a gyümölcs héjának belső felével dörzsöld óvatosan a fogaidat. A másik módszer, ha egy fél citromot belefacsarsz két deciliter vízbe, majd ezzel öblögetsz néhány percig. A citromos fehérítést követően pedig ugyanaz a szabály érvényes, mint az eper esetében: körülbelül húsz percig ne moss még fogat!

További hasznos tippek

Öblíts!

Minden étkezést követően moss fogat. Ha erre nincs lehetőséged, nagyon fontos, hogy legalább öblögess egy pohár vízzel. Fontos ugyanis, hogy ne maradjanak ételmaradékok a szádban, hiszen ezek hosszútávon fogszuvasodáshoz, valamint elszíneződéshez vezetnek.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az elektromos áram dicsérete

Használj elektromos fogkefét! A kutatások szerint az elektromos fogkefék - szemben a hagyományossal - csaknem 100%-os hatékonysági fokkal dolgoznak. Mivel jobban eltávolítják a lepedéket, használatukkal fogaid fehérségéért is többet tehetsz. Emellett pedig az sem elhanyagolható szempont, hogy fogmosás közben finoman masszírozzák az ínyedet, ami serkenti a vérkeringést. Míg a hagyományos fogkefét sokszor durván az ínyedhez nyomod - így kárt tehetsz benne.

A fogközök védelmében

Ne feledkezz meg a fogselyem használatáról sem! Fontos, hogy ne maradjon lepedék a fogaid között, mert az elbomló ételmaradékok károsíthatják a fogzománcot, minek következtében nagyobb valószínűséggel színeződnek el, illetve indulnak szuvasodásnak. A fogselyem mellett ma már kapható a drogériákban fogköztisztító kefe is. Az eszköz leginkább egy parányi üvegmosó kefére emlékeztet, és többféle méretben kapható. A fogköztisztító készlet körülbelül öt-nyolc kefét tartalmaz, és pár hónapra elegendő.

Ezt is szeretjük