6 immunerősítő növény, amit gyakrabban kellene ennünk – Ezért ódzkodnak tőlük sokan
Az emésztést is segítik a keserűanyagokat tartalmazó növények.
Tudjuk, hogy több zöldséget és gyümölcsöt kellene fogyasztanunk, sokszor mégis nehezen illesztjük be ezeket az ételeket az étrendünkbe. Sőt, vannak olyan növények, melyek bár segítik az emésztést, antioxidáns tulajdonsággal rendelkeznek, erősítik az immunrendszert, kesernyés ízük miatt fogyasztásukat sokan kerüljük.
6 immunerősítő növény, amit gyakrabban kellene ennünk
A keserűanyagot tartalmazó zöldségek, gyümölcsök serkentik a nyáltermelést, illetve az emésztést, sokuk antioxidáns, illetve gyulladáscsökkentő tulajdonsággal is bír. Ilyenek például az alábbiak:
- rukkola
- mustár
- articsóka
- endívia
- cikória
- grapefruit
- A zöldségek zöme nyersen tartalmazza a legtöbb keserűanyagot, főzéssel, hosszú ideig tartó párolással vagy magas hőmérsékleten történő pirítással a keserűségük jelentősen csökken. A keserű anyagok megtartása érdekében érdemes ezért inkább rövid ideig gőzölni vagy párolni, illetve alacsony hőfokon főzni. A legtöbb keserű vegyület zsírban oldódik, így a keserű íz mérséklésére jó az olívaolaj, a keserű ízérzet csökkentésére pedig az, ha diófélékkel, sajttal vagy gyümölcsökkel fogyasztjuk az ilyen zöldségeket – írja a rizikometer.hu
Ezért keserűbb az újramelegített kávé - Tudományos magyarázat
Nem jó ötlet újramelegíteni a reggeli kávét.
ElolvasomKép: Getty Images
OLVASD EL EZT IS!
- emésztés
- immunrendszer
















