Így hosszabbítsd meg az életedet 10 évvel!
Egy kis odafigyeléssel és tudatos táplálkozással nemcsak jobban érezheted magad a bőrödben, de meghosszabbíthatod az életed.
Mindenki hosszú életre és egészséges nyugdíjas évekre vágyik, ám ennek megvalósulásáért már sokkal kevesebben tesznek is valamit. Pedig nem mindegy, hogy mit eszel ma, ha a holnapra is gondolsz. És nem feledkezhetsz meg a rendszeres mozgásról sem, amennyiben szeretnéd elkerülni a szív- és érrendszeri betegségeket vagy az ízületi problémákat.
Vásárolj okosan!
Ha hosszú életre és egészséges öregkorra vágysz, a helyes táplálkozás megtervezése már az élelmiszerboltban megkezdődik. Fontos, hogy nézd át alaposan a termékek címkéjét, és mellőzd azokat az élelmiszereket, melyek túl sok adalékanyagot tartalmaznak.
Légy tisztában az egyes élelmiszerek előállítási módjával is, ha teheted, részesítsd előnyben a bioélelmiszereket. Ezeket vegyszermentes vagy biológiailag lebomló vegyületek felhasználásával állítják elő. Ha meglátod a címkén a Biokontroll Kht. tanúsítványát, jól választottál. Ám, ha ezt nem látod, hiába szerepel a terméken a bio felirat, ne vedd meg.
Az erős csontokért
Hazánkban mintegy 600 ezer nő szenved csontritkulásban, és a betegség az ötven év feletti lakosságot jelentős mértékben érinti. A menopauzát előidéző ösztrogénhiány következtében a nők akár teljes csonttömegük harmadát is elveszíthetik. Ha szeretnéd elkerülni az időskori mozgásszervi panaszok kialakulását, most kell változtatnod életmódodon.
Fogyassz kalciumban gazdag élelmiszereket: tejet, sajtot, túrót. A tejtermékek mellett pedig ne feledkezz meg a halfélékről, a hüvelyesekről, a leveles zöldségekről és a gabonapelyhekről sem.
Ahhoz, hogy a kalcium megfelelően épüljön be a csontokba, D-vitaminra is szükséged lesz. Fogyassz sok tojást, halfélét, tejterméket, és tartózkodj többet a szabad levegőn - hiszen napfény nélkül nem hasznosul a D-vitamin.
Sportolj!
A hazai felnőtt lakosság számára a mozgás legtöbbször napi néhány perces sétát jelent. Legtöbben az időhiányra hivatkozva hanyagolják a sportot, annak ellenére, hogy tisztában vannak a mozgásszegény életmód egészségügyi következményeivel. Számos tudományos kutatás bizonyította, hogy a rendszeres testmozgással csökkenthető az olyan egészségügyi problémák kialakulásának kockázata, mint a magas vérnyomás, a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, az ízületi betegségek és akár egyes daganatos betegségek is.
Ha ülőmunkát végzel, ne ragaszkodj ahhoz a kifogáshoz, hogy azért nem sportolsz, mert estére elfáradsz. A szellemi fáradtságra kimondottan jó hatással lesz a fizikai aktivitás. Az emberi szervezet a nap közben felgyülemlett stresszt mozgással tudja levezetni - ha erre nincs lehetőség, az különböző egészségügyi problémák melegágya lehet. Már napi fél óra séta is sokat segíthet, de bármilyen aerob mozgást választhatsz - a lényeg a rendszeresség.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A szellemi frissességért
Amellett, hogy odafigyelsz a testi egészségre, a szellemi frissességedre is érdemes koncentrálnod. Ehhez fontos, hogy olyan ételeket fogyassz, melyek tartalmazzák az agy működéséhez nélkülözhetetlen tápanyagokat. Elsősorban E-vitaminra, B-vitaminra, illetve cinkre van szükséged. Előbbit az olajos magvak tartalmazzák nagyobb koncentrációban, illetve B-vitaminban gazdagok a tejtermékek, a teljes kiőrlésű gabonák, a szója, a kelbimbó és a húsfélék.
Több tudományos kutatás is alátámasztotta már a tényt, hogy az omega-3 zsírsavak létfontosságúak az idegek és az agysejtek megfelelő működéséhez. Hiányuk szerepet játszhat az Alzheimer-kór kialakulásában. Azokban az országokban, ahol sok - omega-3 zsírsavakban gazdag - olívaolajat, valamint tengeri halat fogyasztanak, az idősebb emberek gondolkodása frissebb, emlékezőképessége jobb. Ne feledkezz meg tehát ezekről a táplálékokról sem, ha egészséges öregkorra vágysz!
OLVASD EL EZT IS!
- genetika
- táplálkozás
Mit tudnak a százévesek?
- táplálkozás
- megelőzés
Így élj száz évig!
- cukorbetegség
- uborka