Félmillió magyar tapasztalja mindennap: szerencsére kezelhető a fülzúgás

Ha zúg a füled, és hasonló tüneteket tapasztalsz, ne húzd az időt, hanem fordulj orvoshoz!

Fülzúgás kezelése
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Magyarországon megközelítőleg félmillióan tapasztalják meg naponta a hosszabb-rövidebb ideig tartó fülzúgást. A probléma ellen hatékonyak a keringésjavító gyógyszerek, de emellett több alternatíva is létezik a kezelésre.

Mivel az életminőséget negatívan befolyásoló tünetről van szó, fülzúgás esetén fontos a mielőbbi kivizsgálás és a kezelés megkezdése. Ezt javasolja dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus, a Fül-orr-gége Központ orvosa.

Kellemetlen tünetekkel jár, és sokan szenvednek tőle

Az AMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery folyóirat korábbi számában megjelent kutatás szerint az érintettek 36%-ánál a fülzúgás szüntelen jelentkezett, a csengéshez, zúgáshoz és sziszegéshez hasonló hangok az ébredéstől a lefekvésig tartottak. Az állandó fülzúgás akadályozza a koncentrációt és a nyugodt pihenést, megnehezítheti az elalvást. 

A vizsgálatban a 76 ezer résztvevő közül 27% már több mint 15 éve szenvedett fülzúgástól. Az érintettek 49%-a fordult orvoshoz problémájával, 42%-uk pedig gyógyszeres kezelésről beszélt, egyéb gyógymódokról pedig csak alig néhány százalék tudott. 

Az ember nincs is tisztában azzal, hogy miként fest egy betegség a szervezetében. Az orrpolip is például ilyen rejtélyes dolog. 

Így néz ki az orrpolip, plusz 4 másik furcsaság, ami a testedben lehet

Nézegess képeket!

Elolvasom

Fontos a kiváltó okok kivizsgálása

Kivizsgálásnál fel kell deríteni, hogy a háttérben áll-e szív- és érrendszeri, anyagcsere-, esetleg endokrinológiai, neurológiai, mozgásszervi, fogászati és fül-orr-gégészeti betegség. Fülzúgás nemcsak valamilyen meghatározott betegség miatt fordulhat elő, hanem okozhatja a stressz és az élvezeti szerek is. 

Jelentkezhet még zajártalom, túlzott fizikai leterheltség vagy valamilyen gyógyszer mellékhatásaként is. Rövidebb ideje fennálló fülzúgás mögött  vérellátási zavar állhat, ezért itt a kezelés során rendszerint valóban keringésjavítókat alkalmaznak. A kellő folyadékbevitel minden időszakban fontos. 

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A fülzúgás kezelésének alternatív lehetőségei

Ha a gyógyszeres kezeléssel nem jön érezhető javulást, akkor alternatív kezelési módok is szóba jönnek. A magyar kutatók által kifejlesztett lágylézerrel az utóbbi hónapokban igen jó eredmények születtek. A BEMER-terápia továbbra is jó alternatíva lehet, de 4-6 hetes kúraszerű kezeléstől várható csak javulás. A neuromoduláció elvén működő készülékeknél a megfelelően kiválasztott, a fülzúgást elfedő hangot alkalmazza az orvos, így elősegítheti, hogy agy elfelejtse a berögzült zörejt. 

Azonban sem a gyógyszeres, sem az alternatív kezelés nem garancia arra, hogy a páciens tünetmentessé váljon, ugyanakkor a részletes anamnézis felvétel segítheti az orvost a leghatásosabb kezelés megválasztásában. 

Ezt is szeretjük