4 tipp a belgyógyásztól frontérzékenység ellen: így könnyebben át lehet vészelni

Dr. Szigeti József tanácsaival csökkentheted a frontérzékenység tüneteit.

Frontérzékenység ellen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Erősödő reumatikus és ízületi fájdalmak, fejfájás, asztmás rohamok, levertség, ingerlékenység, alvászavar - rengetegen szenvednek a különféle időjárási frontok hatásaitól.

Dr. Szigeti József belgyógyász, az Anna Egészségpont orvosszakértője ad tanácsokat a frontérzékenység tüneteinek enyhítésére.

Melegfront? Hidegfront?

A front a hideg és meleg légtömegek határán kialakult légköri képződmény. Ha melegfront közeleg, a hőmérséklet emelkedni kezd, nő a levegő páratartalma, a légnyomás pedig csökken. Hidegfront esetén pedig a hőmérséklet csökken, a légnyomás emelkedik, és megerősödik a szél. E környezeti változások az emberi szervezetre is hatással vannak.

- Erősödhetnek a reumatikus és ízületi fájdalmak, fejfájás, migrén jelentkezhet. A frontok okozhatnak asztmás rohamokat, gyomor-, epe- és vesegörcsöket, mellkasi panaszokat is. Sokan tapasztalnak ilyenkor levertséget, ingerlékenységet, nyugtalanságot, alvászavart, a reflexek lassulását, a koncentrálóképesség csökkenését. Az idősek, a gyermekek, a várandós nők és a krónikus betegségekben szenvedők a leginkább érintettek. Aki túlhajszolt, stresszes életet él, keveset mozog, és egészségtelenül táplálkozik, nagyobb eséllyel lesz érzékeny a frontokra - összegez Dr. Szigeti József belgyógyász, az Anna Egészségpont szakértője.

A frontérzékenység tünetei csökkenthetők

1. Mozgás!

Legyen meleg vagy hideg, szél vagy eső, egy kis sétát mindig iktass be a napodba. A szabad levegőn töltött idő segít hozzászoktatni szervezetedet a különféle időjárási viszonyokhoz.

2. Sok folyadék, sok gyümölcs, sok zöldség

Fokozd a napi folyadékbeviteled, legalább napi 2-3 litert igyál. Válassz könnyen emészthető, rostdús ételeket, például zöldségeket és gyümölcsöket, melyek vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok. A C- és a B-vitamin, a cink és a magnézium különösen hasznos ilyenkor. Egyes gyógyteák - például rozmaring, citromfű, orbáncfű - fogyasztása is segíthet.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

3. Vérpezsdítő ötletek a jobb keringésért

A hideg-meleg vizes zuhany vagy a szauna segíthet a vérkeringés serkentésében. Napközben akár többször is szellőztess, hogy friss levegőhöz juss. Különösen fontos, hogy a sejtek oxigénellátását is fokozd ilyenkor, például oxigénterápia segítségével. Ez különösen kimerültség, koncentrációs zavarok, alvászavarok, lehangoltság, erős szellemi túlterheltség esetén hasznos.

4. Búcsú a negatív stressztől

A kevesebb negatív stressz, a jobb közérzet minden betegség és rosszullét legyőzésének kulcsa. Több hatékony stresszoldó módszer is létezik, a rendszeres testmozgástól a különböző relaxációs és jógagyakorlatokon át az aromaterápiákig, masszázsokig.

Nyugtató hatású gyógyteák

A következő gyógynövényes teák segítenek megszüntetni a fejfájást, feszültséget, melyet az időjárási frontok idéznek elő.

A 10 legjobb altató, nyugtató hatású tea: először ezt próbáld gyógyszerek helyett

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Getty Images.

Ezt is szeretjük