Árnyékban is lehet barnulni? Válasz a strandolók kedvenc kérdésére

Ha régóta foglalkoztat a kérdés, igyekszünk röviden válaszolni.

Júniusban nem árt bizonyos napozással kapcsolatos kérdésekre visszatérni. Ilyen például az is, hogy az árnyék mekkora védelmet nyújt az UV-sugárzással szemben.

Sokan élnek azzal a módszerrel, hogy nem kenik be magukat naptejjel, inkább árnyékba húzódnak a strandon. Vajon jó ötlet?

Árnyékban is lehet barnulni?

A fa lombkoronáján keresztül - még akkor is, ha látszólag teljes takarást biztosít - átszűrődnek az UV-sugarak. Ennek oka, hogy a levegőben lévő gázok molekulái a látható fényt és az UV-sugárzást egyaránt szórják - ha nem így lenne, árnyékban teljes sötétség lenne. A napernyők, illetve fák körülbelül egy közepes erősségű fényvédőtől elvárható védelmet adnak.

Fontos tudnod, hogy nem csupán barnulni, de hosszabb idő után leégni is lehet árnyékban. Ha ódzkodsz a naptejtől, és a déli órákban nem kened be magad bőrtípusodnak megfelelő erősségű fényvédő krémmel, árnyékban is - de csobbanáskor garantáltan - leég a bőröd.

Napégés ellen

Alábbi videónkból azt is megtudhatod, hogy ha már megtörtént a baj, mit tehetsz a napégés ellen. Dr. Tihanyi Lilla bőrgyógyászt kérdeztük.

A naptej maximális védelmet nyújt?

A fentihez hasonló tévhit, hogy a magas faktorszámú naptejek tökéletes védelmet nyújtanak. Nem szabad azonban azt gondolnod, hogy ha 50-es naptejet viszel fel a bőrödre, bátran süttetheted magad szombat délben. Bár a fényvédő krémek enyhítik az UV-sugárzás okozta károkat, azokat nem védik ki teljesen.

Prémium vitaminok szerves forrásából

Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.   

Promóció

Mit jelent a faktorszám?

A faktorszám lényegében azt mutatja meg, hogy az adott termék használata mellett hány perccel több időt tölthetsz a napon anélkül, hogy leégnél. A 30-as és az 50-es faktorszám között tehát csak annyi a különbség, hogy utóbbival 20 perccel tovább biztosítod magad, bizonyos időközönként azonban minden naptejet újra kell kenni. Ha fényvédő krémet választasz, olvasd el korábbi cikkünket - és ne csupán a faktorszám alapján vásárolj!

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük