Éhesebb leszel tőle másnap, és cukorbetegséget is okozhat: nagyon káros, ha ennél kevesebbet alszol
Érdekes összefüggés van a kialvatlanság és az étvágy között.

- Csak pár apró mozdulat, és nem villan ki a melltartó a ruha alól: szuper trükkök, ha meggyűlik a bajod a kivágott fazonokkal »
- 5 ruhakombináció, ami a 2000-es évek elején menő volt, de ma már kicsit sem sikkes: még jó, hogy nem mindent melegít fel a retró divat »
- Nincs 160 centi, de zseniálisan variálja a divatos fazonokat: ha így öltözöl, a bő ruhák sem nyomják össze az alakod »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Hátborzongató, VV Anett mit hallucinált igazából: először mondta el, mi történt a teaszeánszon
A több hónapon át tartó alvászavar súlyos betegségekhez vezethet, például depresszióhoz vagy 2-es típusú cukorbetegséghez, tájékoztatott a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatornán.
Purebl György pszichiáter szakorvos elmondta, hogy az alvászavar leggyakoribb fajtája, az álmatlanság az emberiség egyharmadát érinti életében legalább egyszer hosszabb távon. Hátterében állhat a kevés testmozgás, az egészségtelen táplálkozás, a sok stressz vagy a magas vérnyomás.
Az alvászavar hatásai
Az alvászavar és a betegségek között egyfajta "tyúk-tojás" kapcsolat van. Nehéz megmondani, hogy az alvászavar miatt alakult-e ki egy betegség, vagy a betegség első tünete az alvászavar, magyarázta a pszichiáter. Az alvásnak óriási szerepe van az anyagcsere szabályozásában.

Ha valaki nem alszik eleget, sokkal éhesebb lesz másnap, mert megnő az éhséghormon szintje a szervezetben. A jóllakottsághormonra érzékeny receptorok pedig nem lesznek olyan érzékenyek, ezért az emberek jobban kívánják a magas szénhidráttartalmú ételeket és édességeket.
A legtöbb embernek hét-nyolc óra alvásra van szüksége, ami alá tartósan nem szabad menni, de tény az is, hogy mindenkinek más az alvásigénye. Ha egy hónapnál tovább áll fenn alvászavar, érdemes orvoshoz fordulni, valamint az életmódot is áttekinteni, tette hozzá a pszichiáter szakorvos.
OLVASD EL EZT IS!