A világ 8 legveszélyesebb autóútja: szó szerint a halállal játszik, aki itt végighajt

Ezeket az utakat jobb, ha elkerülik azok, akik félnek a rázós helyzetektől.

Világ legveszélyesebb útjai

Már számtalanszor bebizonyosodott, hogy az emberek hatalmas dolgokra képesek: a monumentális épületek és az elképesztő technológiai fejlesztések mellett még a legmeredekebb hegyoldalba is képesek utat építeni.

A világ számos pontján ugyanis olyan meredek hegyoldalak, sziklák húzódnak, amiket első látásra lehetetlen lenne megmászni - nemhogy autóval megközelíteni. A vakmerő építészek azonban mindent megtettek, hogy így lehessen levágni a kilométereket vagy éppen a frászt hozni a turistákra.

Szédítő, veszélyes utak a világban

Egy átlagos, biztonságosnak mondható út legalább kétsávos, sebességkorlátozás van érvényben rajta, és jobb esetben még korlát is felel azért, hogy ne történjenek nagyobb balesetek. A világ számos útja azonban ezeket még hírből sem hallotta, de sok helyen a környezeti viszonyok gondoskodnak a barátságtalan hangulatról.

Az új-zélandi Skippers út az aranybányászat következményeképp épült, a munkálatok pedig 22 évig tartottak. Annyira veszélyesnek számít, hogy a helyi autókölcsönző cégek szerződésben tiltják, hogy valaki errefelé kocsikázzon.
Fotó: <b><a id="hyperlink_36829282864c4031460a35e61b71b0a8" href="https://www.instagram.com/prototypes.ltd/?hl=hu" target="_blank">prototypes.ltd</a></b> / Instagram
A Norvégia kis szigeteit összekötő Atlantic úton hihetetlenül veszélyes az átkelés viharos, szeles időben, hiszen a nyílt víz felől hatalmas hullámok csapnak fel az útra.
Fotó: Getty Images Hungary
Nem véletlenül hívják halálútnak is a bolíviai North Yungas utat: a gyakran ködös, szeles, burkolatlan szakaszon, négyezer méteres magasságban egy rossz mozdulat is tragédiához vezethet. Évente átlagosan 200-300 ember leli itt halálát.
Fotó: Spencer Platt / Getty Images Hungary
A pakisztáni Fairy Meadows út 3300 méteres magasságban fekszik, és a kavicsos út sok szakaszán csak éppen egy autónyi hely van a sziklafal és a szakadék között. Ennek ellenére nincs elzárva a forgalom elől, bár csak a legbátrabbak mernek errefelé járni.
Fotó: Wikipédia
A Kínában, egy hegy peremén található utat a 70-es években hozták létre, hogy egy piciny falu összeköttetésben legyen a külvilággal. Az út azóta turistalátványossággá vált, de nagyon veszélyesnek számít, a helyiek úgy hívják, hogy az út, ami nem tűri a hibákat.
Fotó: <b><a id="hyperlink_b63a73f287a41e10b8615342aa3546e5" href="https://www.instagram.com/yenanlyn/?hl=hu" target="_blank">yenanlyn</a></b> / Instagram
A Fülöp-szigetek egyik útja, a Halmesa gyakran földcsuszamlások és lehulló szikladarabok áldozata, de a hajtűkanyarok és a gyakori ködös idő miatt is érdemes a sofőröknek másik útvonalat keresnie.
Fotó: Getty Images Hungary
A Kína és Pakisztán között húzódó Karakoram út első ránézésre nem tűnik veszélyesnek, de gyakran vannak földcsuszamlások, lavinák, hatalmas hóviharok és árvizek a szakaszain, ez pedig a világ legveszélyesebb útjai közé emelte.
Fotó: NurPhoto / Getty Images Hungary
A Zoji La-hágón keresztülvezető út India egyik legveszélyesebb része, hiszen sem rendes útburkolat, sem elég hely, de még egy korlát sem gondoskodik a vezetők biztonságáról 3500 méteres magasságban.
Fotó: <a id="hyperlink_5d3f022823c19a6e4805a5a8c50cf303" href="https://hi.m.wikipedia.org/wiki/%E0%A4%9A%E0%A4%BF%E0%A4%A4%E0%A5%8D%E0%A4%B0:Zojila_Road.jpg" target="_blank">Wikipédia</a>

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

(Borítókép forrása: Wikipédia.)

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük