Így fest a kínai Velence és Párizs: a másolás mesterei egész városokat alkottak újra
A kínaiak megépítették maguknak az európai és amerikai városok jellegzetes utcáit és házikóit is.
A kínai építészetről mindenkinek a pagodák, díszített elemek, felfelé ívelő tetőszélek, oszlopok jutnak az eszébe, ezért is különös, hogy egy ilyen gazdag kultúrával rendelkező ország miért koppintja le szinte egy az egyben a nyugati világ jellegzetes épületeit.
A képek láttán nehéz elhinni, hogy nem Európában vagy az Egyesült Államokban, hanem Kínában készültek, hiszen egy-egy városka annyira élethűre sikerült, hogy megtévesztő a hasonlóság.
Ez nem Párizs, ez Kína
Nemcsak a kínai építészeti kultúrára vannak rossz hatással ezek a kimásol-beilleszt jellegű városkák, hanem elképesztő mennyiségű pénzt is képesek rá beruházni. A kínai szellemvárosok az óriási méretekre, ezek az európai stílusú települések pedig a látványra mennek rá - de mindkettőben közös, hogy feleslegesen szórnak el rájuk dollármilliókat.
(Borító- és ajánlókép: Instagram)
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció