Ilyen lesz a világ az ember nélkül: 8 elhagyatott hely, amibe beleborzongsz

Nyomasztó így látni az elhagyatott városokat.

Elhagyatott helyek Európában
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Olykor úgy tűnhet, az ember szinte teljesen ura lett a bolygónak, meghódította a földet, a vizet, az eget, és csak egy-egy elsöprő erejű természeti katasztrófa emlékezteti őt arra, hogy a látszat ellenére közel sem mindenható.

Egyszer véget fog érni az emberiség fénykora, érdekes és egyben megrázó belegondolni abba, hogyan fejeződhet be az uralom, és mi lesz utánunk a Föld sorsa.

A posztapokaliptikus képek nem pusztán a sci-fikből lehetnek ismerősek, az emberiség által elhagyott, pusztulófélben levő helyek jól példázzák, hogyan hódíthatja majd vissza a természet a vidéket egy végzetes világrengés után.

Elhagyatott helyek Európában

Nem kell a bolygó távoli országaiba utazni ahhoz, hogy az ember szemtanúja lehessen hátborzongató, magára hagyott épületeknek, sőt, adott esetben egész településeknek. Nyomasztó belegondolni, hogy az emberiség a kihalása után ilyen nyomokat hagyhat a bolygón.

Varosha népszerű üdülőközpontból lett szellemváros, miután 1974-ben Törökország megszállta Ciprus északi területeit, a lakókat kitelepítették, a helyet elkerítették. A szállodák és üzletek épületei emlékeztetnek a történtekre.
Fotó: photography by Ulrich Hollmann / Getty Images Hungary
A törökországi Kayakoy városában muszlimok és ortodox keresztények éltek együtt egészen 1923-ig, amikor lakosságcsere miatt a görögöknek el kellett hagyniuk otthonaikat. A szellemvárosban több mint háromszáz elhagyatott ház idézi meg a tragikus múltat.
Fotó: nejdetduzen / Getty Images Hungary
Számos ember által tudatosan tönkretett vidéket is őriz a bolygó: egy északmacedón erőmű építésénél is elárasztották az útban levő falut, melyre a Mavrovo-tó vizéből kilátszó, enyészeté lett Szent Miklós-templom hívja fel az utókor figyelmét.
Fotó: zm_photo / Getty Images Hungary
Észtországban a Rummu börtön mesél a torokszorító múltról. A szovjet érában működő intézmény rabjait kőbányákba kényszerítették, és csak a függetlenség elnyerése után ürült ki az épület. A karbantartás hiánya miatt állapota leromlott, egy részét a víz is elöntötte, ahol még strandolnak is a merészebbek.
Fotó: NurPhoto / Getty Images Hungary
A Maunsell-erődöket azért építették, hogy a második világháborúban védjék Anglia partjait a német támadástól. Miután elhagyták a létesítményeket, igazán apokaliptikus helyszínné vált a vidék, ám jelenleg is tervezik, hogy új funkciót kapva helyreállítják az erődöket.
Fotó: by Andrea Pucci / Getty Images Hungary
A németországi Beelitz hátborzongató, eredetileg még az 1800-as évekből származó impozáns épületegyüttese a háborúban katonai kórházként működött. Az 1990-es években hagyták el teljesen, azóta olyan, mintha megállt volna az idő a falak között.
Fotó: Â Nicole Stahl / Getty Images Hungary
A ciprusi Nicosia nemzetközi repülőtere is megrázó látvány: az 1974-es török megszállás után maradt magára minden az épület környékén a termináloktól egészen a repülőgépekig.
Fotó: Athanasios Gioumpasis / Getty Images Hungary
A dél-olaszországi Craco városa túlélte a pestist, a barbárok fosztogatásait, ám a természeti erők legyőzték: földrengések miatt evakuálni kellett a lakosságot, 1963-ra teljesen kiürült. A filmesek és a turisták mégis imádják a helyet.
Fotó: tupungato / Getty Images Hungary

(Képek: Getty Images Hungary.)

Nézz tovább: ilyen a világ egyik legszennyezettebb városa!

A bányászat és az ipar áldozataivá váló, hatalmasra növekvő kínai nagyvárosok közé tartozik Linfen. A település lakosai borzasztóan egészségtelen körülmények között kénytelenek élni mindennapjaikat.

Képeken a világ egyik legszennyezettebb városa, a kínai Linfen: lakói folyamatos füstben élnek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük