Így nézett ki a felrobbantott Szabadság híd a háború után: régi fotókon az egykori dunai hidak

A budapesti Duna-hidak régi fotói sokat mesélnek a városról.

Budapesti Duna-hidak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Budapestet kettészelő Dunát jelenleg tizenöt híd íveli át a főváros területén, melyek a történelem folyamán is fontos szerepet játszottak. A hidak sokat tudnának mesélni a városról.

Az közismert történelmi tény, hogy Buda és Pest között az első állandó összeköttetést biztosító kőhíd a Lánchíd volt, melyet először 1849. november 20-án adtak át. Ezt megelőzően hajóhidak, lengőhidak biztosították az átkelést, noha az Árpád hídtól északra római kori fahídpillérek maradványaira is bukkantak már a régészek.

Budapesti Duna-hidak

Az új dunai hidak megépítése mindannyiszor fontos mérföldkő volt a főváros közlekedéstörténetében, nem véletlen, hogy közülük többet fel is robbantottak a háborúk során. Mutatjuk, hogy néztek ki akkor és újraépítésüket követően.

(Borító- és ajánlókép: Fortepan/Military Museum of Southern New England és Fortepan.)

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük