Mit szólnának a magyarok, ha elveszítenék az állásukat? Nem mindenki esne kétségbe
Biztosnak érzik állásukat a magyar munkavállalók egy felmérés szerint.
Az idei első negyedévben 2 ponttal csökkent a munkavállalói bizalmi index a hazai dolgozók körében a tavalyi év hasonló időszakához képest, az előző negyedévhez mérve változatlanul 68 pont volt a mutató - derül ki a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb márciusi munkaerő-piaci kutatásából. A biztosító keddi közleménye szerint a most tapasztalt megtorpanás ellenére hosszabb távon emelkedő tendenciáról lehet beszélni.
A negyedéves jelentésből kiderül, hogy a megkérdezettek körében 91 pontot mértek azzal kapcsolatban, mennyire bíznak jelenlegi munkahelyük fennmaradásában. Az előző két évben ez az érték 90, illetve 91 pont volt. A tavalyi első negyedévhez hasonlóan idén is 89 pontot mértek azzal kapcsolatban, hogy a munkavállalók mennyire érzik biztosnak jelenlegi pozíciójukat.
Könnyű lenne új munkát találni?
Az újbóli elhelyezkedés esélyével kapcsolatban emelkedő a tendencia, a tavalyi 48 és a tavalyelőtti 47 után idén 52-re ugrott ez a részmutató. A karrierre vonatkozó jövőképpel kapcsolatban a férfiak 78%-a, a nők 73%-a érzi úgy, hogy több mint öt évig megmarad az állása, illetve a férfiak 75%-a, illetve a nők 70%-a látja biztosnak pozícióját a jelenlegi munkahelyén. A férfiak 39%-a, a nők 33%-a válaszolta azt, hogy állásvesztés esetén könnyen vagy nagyon könnyen találna magának új munkát.
A bizalmi index korcsoportok szerinti bontásánál az látható az adatokból, hogy a 30 és 60 év közötti korosztály optimistább a többi csoporthoz képest, mivel 69-70 pontot ért el, szemben a 18-29 évesek 65, illetve a 60 felettiek 59 pontos indexével. Ez az eredmény a korábbi évekhez képest nem jelent számottevő változást.
Az iparban-építőiparban és a kereskedelemben egyaránt 69-69, a közigazgatásban dolgozóknál 66 pontot, a mezőgazdaságban tevékenykedő munkavállalóknál 72 pontot mértek. A budapestiek és városban lakók körében 69 pontot mértek a kutatók. Régiós szinten gyakorlatilag nincs eltérés az ország középső, keleti és nyugati része között: az első régióban 69, az említett két másik területen 68-68 pontot mértek a válaszadók körében.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az iskolai végzettséget tekintve általában a diplomások és az érettségivel rendelkezők alkotják a legbizakodóbb csoportot. Előbbinél 70, utóbbinál 68 pontot ért el a bizalmi index, ugyanakkor a szakmunkás papírral rendelkezők körében most 69 pontot mértek. Tőlük hagyományosan lemaradva, 63 ponttal a legfeljebb nyolc osztályt végzettek jönnek.
A BNP Paribas Cardif biztosító a Mediánnal közösen 2014-ben hozta létre az indexet, mely 1200 ember személyes megkérdezésén alapul. A minta életkor, nem, iskolai végzettség és településtípus szerint reprezentálja a felnőtt magyar népességet.
Fotók: Getty Images.
Ilyen a modern rabszolgaság testközelből
Egy fotós tanulmányozta a thaiföldi halászati ipart, ahol azt tapasztalta, hogy rengeteg embert kényszerítenek munkára mostoha körülmények között, borzasztóan alacsony fizetségért.
Pihenni indult, de felkavaró dologra bukkant: a modern rabszolgasággal találkozott
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!