Megfigyel a főnököd? 3 dolog, amit nem tehet meg

Tiltja a törvény

Bár a munkahely bekamerázása nem illegális, vannak szabályok, amiket be kell tartani.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyre több munkahelyen alkalmaznak térfigyelő kamerákat, aminek számos előnye lehet, de ha nem megfelelően használják őket, a dolgozók csak a hátrányokat tapasztalják majd.

Ezt elkerülendő a 2012-ben hatályba lépett Munka Törvénykönyvében konkretizálták az elektronikus megfigyelőrendszerekre vonatkozó szabályokat. Ezek alapján összegyűjtöttük, hogyan nem szabad bekamerázni a munkahelyet.

Nem mondják el, hol a kamera

Sok helyen egyszerűen kiírják az ajtóra vagy a falra, hogy a helyiség kamerával megfigyelt terület, és ezzel le is tudják a dolgozók, valamint a helyiségbe belépők tájékoztatását arra vonatkozóan, hogy mindjárt egy megfigyelőrendszer kereszttüzében találják magukat.

Pedig a főnöknek előzetesen szólnia kell neked arról, hogy megfigyelőrendszert szereltet be - vagy informálni a meglétükről, ha már akkor bent vannak, amikor oda kerülsz -, és azt is meg kell mutatnia, hogy pontosan hol vannak a kamerák.

Ha ez elmarad, és csak annyit tudsz, hogy valahonnan folyamatosan figyelnek téged, érdeklődj a kamerák konkrét helye felől. Jogod van tudni róla, és ha megtagadják az erre vonatkozó tájékoztatást, azért akár fel is jelentheted a munkáltatót.

Ezek a világ legrosszabb állásai: a tiéd is köztük van?

Nézegess képeket!

Elolvasom

Bekamerázzák a mellékhelyiséget

Csak olyan helyre lehet kamerát szerelni, ahol annak jelenléte nem sérti az emberi méltóságot, tehát a tiltott helyiségek közé tartoznak az öltözők, a zuhanyzók és a mellékhelyiségek, de például az orvosi szobák és várótermek is.

A kamera nem fókuszálhat olyan helyre, ahol nem a dolgozó munkavégzésével kapcsolatos tevékenységét rögzíti, és a látószög nem terjedhet ki olyan területre, ami nem a kamera tulajdonosának birtokában áll.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Sokáig tárolják a felvételeket

Mindössze három napig őrizheti meg a kamera felvételeit a munkáltató, ennek leteltével pedig el kell távolítania, úgy, hogy semmilyen módon ne lehessen visszanyerni azokat. Ennél tovább csak különösen indokolt esetben kerülhetnek tárolásra, amelyet felsőbb szerveknél kell igazolni, és az indoktól függően ilyenkor is csak 30-60 napig maradhat meg a felvétel, ha nem használják fel őket.

Ezt is szeretjük