Megtiltották a 18 éven aluliaknak az energiaitalok vásárlását: ekkor lép hatályba
Elfogadták a törvényjavaslatot!
A 18 év alattiaknak tilos lesz energiaitalt értékesíteni, illetve kiszolgálni Magyarországon.
Tilos az energiaital-vásárlás a kiskorúaknak
A parlament kedd délelőtt 174 szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül elfogadta a KDNP-s Hollik István és Nacsa Lőrinc tavaly áprilisban benyújtott törvényjavaslatát, számolt be a Telex.
A törvénymódosítás a kihirdetése után harminc nappal fog hatályba lépni, így várhatóan júniustól már nem vehetnek maguknak energiaitalt a tinédzserek.

A törvényjavaslat alapján a kormány rendeletben fogja meghatározni, hogy milyen összetételű energiaitalokra vonatkozik a tiltás. Ha egy üzlet megsérti a szabályozást, a fogyasztóvédelmi hatóság „a jogsértés megállapításától számított legfeljebb egy évig megtilthatja az alkoholtartalmú ital, az energiaital, a dohánytermék, illetve a szexuális termék forgalmazását”, fogalmaz a cikk.
Ha az érintettek pedig három éven belül ismét megsértik a törvényt, a hatóság elrendelheti az üzlet bezárását maximum harminc napra.
A kereszténydemokrata Nacsa Lőrinc úgy véli, hogy a törvényre azért van szükség, mert az országban a fiatalok energiaital-fogyasztása aggasztó méreteket öltött napjainkra. Egy felmérés szerint 78 százalékuk fogyaszt energiaitalt, és minden ötödik 10–14 éves gyerek rendszeresen iszik energiaitalt reggelire. A szabályozás célja véleménye szerint az, hogy megvédje a fiatalokat az energiaitalok túlzott fogyasztásának káros hatásaitól.
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
Átéltem a nagy spanyolországi áramszünetet: totálisan el voltam vágva a külvilágtól – Helyszíni beszámoló
Ilyen érzés, amikor egyik pillanatról a másikra teljesen elszakadsz a civilizációtól.
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- turista
- észak-korea
5 év után ők voltak az első turisták Észak-Koreában: rémisztő, amit láttak
- magyarország
- közlekedés















