Egy magányos szokás, amit mindenki szégyell, pedig hasznosabb, mint hinnéd
Ha néha azt veszed észre, hogy hangosan beszélsz magadban, akkor tartsd meg ezt a szokásodat! Tudományos oka van, miért tesz jót.


- Segíti a zsírbontást és célzottan formálja az alakot: minden, amit az elektrolipolízisről tudni kell »
- A legfurább ruhák a Golden Globe-ról: Margot Robbie úgy gondolta, hogy egy szimpla tavaszi ruha is elég lesz »
- Az 56 éves Monica Bellucci nem csak gyönyörű nő, hanem észbontóan stílusos: így kell viselni a feketét »
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
- Meghan új frizurája telitalálat: az állapotos hercegné gyönyörűen fest a friss felvételen
- Varga Feri után felesége is lefogyott - Balássy Betty ennyire karcsú lett
- Az 50 évvel ezelőtti Budapestről kerültek elő fotók: nagyon más volt akkor az élet a fővárosban
- Heti horoszkóp március 1-től 7-ig: a Szűz váratlan fordulatra, a Bika jó hírre számíthat
Bizonyára mindenkivel előfordult már, hogy magában beszélt, legfeljebb nem vette észre. Ám hiába gyakori jelenség, alapvetően furcsának tekintik az emberek: aki egyedül, saját magának címezve közöl dolgokat, azt sokszor bolondnak, de minimum furcsának bélyegzik.
Kiderült azonban, hogy ennek épp az ellenkezője igaz, mert akik hangosan kimondják a gondolataikat, azok sikeresebbek lehetnek, és az önbizalmukat is növelhetik. Lisa Ferentz pszichoterapeuta szerint rendkívüli fontossága van annak, hogy milyen módon beszélsz magadhoz, vagyis hogy milyen hangnemben szólítod meg magadat.
Minél több pozitív gondolatot erősítesz meg hangosan, annál inkább számíthatsz eredményes napra. Az ellenkezője is igaz, ha folyamatosan csak a kritikát és a panaszt fogalmazod meg, akkor az negatív hatással lesz az általános közérzetedre.

Hogyan beszélj magadban?
Gyakorlati tippekkel is szolgálnak azzal kapcsolatban, hogyan kezdhet hozzá az ember a pozitív megerősítésekhez. Célszerű összeírni, mi mindenben vagy jó, és hogy miért vagy hálás. Szintén tanácsos beállni a tükör elé, és hangosan kimondani ezeket - bármennyire furcsának vagy ostobának tűnik elsőre, némi gyakorlással bele lehet jönni. Stresszes helyzetek előtt pedig a suttogva elmotyogott, biztató mondatok is bátorságot adhatnak, ezért is alkalmazza ezt a módszert számos profi sportoló egy-egy megmérettetés előtt.
De mi a helyzet a negatív gondolatokkal? Ha kimondod az aggódásaidat, félelmeidet vagy mérgedet, akkor könnyebben tudod újraértékelni őket, és aztán továbblépni. Nem szabad elnyomni a negatív érzéseket, hiszen azoknak is van értékük: a kulcs abban rejlik, hogy ne hagyd őket teljesen átvenni a kontrollt.
Ha tehát legközelebb azon kapod magad a tükör előtt, hogy azt mondod hangosan „végül is elég csinos ez a szoknya”, akkor ne aggódj, helyesen teszed!
A leghatékonyabb jógapózok stressz ellen
Ha testmozgással veszed fel a küzdelmet a mindennapi stressz ellen, mutatjuk a legjobb jógapózokat, amik segítenek.
Képek forrása: Getty Images
OLVASD EL EZT IS!

- pszichológia
- segítség
5 pszichológiai mankó, ami erőt és bátorságot ad, hogy új életet kezdj

- pszichológia
- felmérés