Kordonokkal szorították ki a hajléktalanokat az aluljáróból
A Blaháról eltűntek a hajléktalanok. Közterületes vigyáz a kordonozott aluljáróra.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
A Blaha Lujza térről eltűntek a hajléktalanok, az aluljáró egy részét munkaterületté nyilvánították, vagy legalábbis körbekerítették egy szalaggal, ami mögött nem lehet tartózkodni, mert "munkaterület". Munkásokat a Blahán sem kedd reggel, sem kedd este nem láttunk, volt viszont az aluljáróban két közterületes, feltételezhetően azért, hogy a munkaterületnek nehogy bántódása essen.
Folyamatos nagytakarítás
Megkérdeztük a Főpolgármesteri Hivatalt, hogy mégis milyen munka zajlik az aluljáróban, munkásoknak ugyanis nyoma sem volt, illetve, hogy az elkerítésnek köze van-e a hajléktalanokhoz, őket akarták-e így kiszorítani?
A hivatal kommunikációs igazgatósága közölte, a kordonokra azért van szükség, mert a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. és a BKK Közút Zrt. a budapesti aluljárók rendben tartásával kapcsolatos közszolgálati feladatainak eleget téve az aluljárókban folyamatos nagytakarításba és fertőtlenítésbe kezdett.
Azért kellett elkeríteni, nehogy elcsússzanak a járókelők
- Ennek zavartalan végzéséhez munkaterületeket alakítottak ki, amelyeket lezártak kordonnal és munkaterület feliratú táblákkal. Az FKF Zrt. vizes takarítási technológiát alkalmaz, mely bizonyos ideig jelentős fokozott balesetveszélyt jelentene - például elcsúszhatnának, sérüléseket szerezhetnének a járókelők -, ezért még fokozottan indokolt a területek lezárása - magyarázták.
A főpolgármesteri hivatal hozzátette, Budapest Főváros Közterület-felügyeletének alapfeladata, hogy biztosítsa a közterületi rendet, a közterületek rendeltetésnek megfelelő használatát, ezen kötelezettségéből eredendően feladata, hogy segítse a közszolgáltatást végző szervezetek munkavégzési helyszíneinek biztosítását.
Örök harc: Tarlós és a hajléktalanok
Mint ismert, az Alkotmánybíróság megszüntette annak lehetőségét, hogy a hajléktalanokat kizárják az aluljárókból, aminek Tarlós István finoman szólva sem örült, Facebook-profilján például azt közölte: a fővárosi vezetés kétéves munkáját tette tönkre az Ab azon döntése, amely alaptörvény-ellenesnek nyilvánította a hajléktalanok közterületen élésének törvényi tiltását.
- Az aluljárókban a pozitív változások kitapinthatóak voltak, ám a határozattal gyakorlatilag visszaköltöztették a fedél nélkülieket az aluljárókba - háborgott Tarlós István.
A főpolgármester arra kérte Szabó Máté ombudsmant, hogy közösen nézzék meg, az Ab-döntés milyen állapotokat idézett elő az aluljárókban, mire a biztos közölte: a hajléktalanság problémájára nem a gyors, villámcsapásszerű várospolitikai és hatósági fellépés jelenti a választ. Erről bővebben ezen a linken olvashatsz.
OLVASD EL EZT IS!

- fidesz
- belföld
Csőd: WC-papírra se volt pénz Esztergomban

- pénz
- horoszkóp