A vihar tovább durvul, kiadták a riasztást: mutatjuk melyik megyéket érinti majd
A zivatarok több napig tartanak majd.
Szerdán az északkeleti megyék kivételével elszórtan alakulhatnak ki zivatarok, amelyek környezetében erős szél, intenzív csapadék és apróbb szemű jég is előfordulhat – derül ki a HungaroMet oldaláról.
Brutális vihar és felhőszakadás
A meteorológiai szolgálat elsőfokú riasztást adott ki zivatarveszély miatt az ország csaknem felére. A viharok gyorsan megérkeztek: Budapest térségében és a nyugati országrészben már kialakultak heves záporok, ám a neheze még hátravan. A HungaroMet radarképe alapján a zivatarzóna kelet felé vonul tovább.

A Dél-Dunántúlon a zivatarokat felhőszakadás (~ 30 mm) kísérheti. Éjszakára nagyrészt lecseng a zivatartevékenység, de egy-egy helyen a Tiszántúlon még előfordulhat dörgés, villámlás.
A folytatás sem lesz szárazabb: csütörtökön a déli óráktól többfelé várható zivatarok kialakulása, amelyek környezetében általában viharos (60-80 km/h) széllökés, intenzív csapadék (15-25 mm) és jégeső (általában 2 cm alatti átmérő) előfordulhat. A zivatarok estére sem csengenek le.
Kegyetlen időjárás közeleg az ország felé!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

















