Sok jót ígér a Sárkány éve - Ezt a színt vedd fel a kínai újév napján a szerencséért
Eljött a Sárkány éve! A kínai újév alkalmából pirosba borulnak a házak és terek, az utcák pedig petárdáktól hangosak.
A kínai újév szerint a Sárkány évében rengeteg jó dolog történik, de leginkább azok számára lehet sikeres a 2024-es év, akik bátrak, innovatívak és dinamikusak. Ha arra is kíváncsi vagy, milyen évre számíthatsz a nyugati horoszkóp szerint, itt elolvashatod.
Sok jót ígér a Sárkány éve
A kínai újév, vagy ahogy sokan ismerik, a Holdújév, a világ egyik legnagyobb és legnépszerűbb eseménye, melyet több mint egymilliárd ember ünnepel világszerte. Ez az időszak a kínai holdnaptár szerinti újévet öleli fel, és általában január és február között tartják. Idén 2024. február 10-én, szombaton kezdődik, és 2025. február 18-án, vasárnap ér véget.
Ennek alkalmából Ázsia számos országában van nyolcnapos munkaszünet, de egyes nagyvállalatok akár 16 napos leállást is hirdethetnek a kínai újévre hivatkozva. Az ünneplés családi összejövetelekkel, ajándékozásokkal és látványos tűzijátékokkal kezdődik. Napokon át petárdák durrogásától hangosak az utcák, a hagyomány szerint ugyanis így űzik el a gonosz, ártó szellemeket az újévtől.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ilyenkor a klasszikus ázsiai ételek mellett dominálnak még az élénk, piros díszek, lampionok és papírmasék. A piros a szerencse színe, ezért mindenhol jelen van: az utcákat, a tereket és a történelmi helyszíneket is pirosba öltöztetik és az emberek is igyekeznek piros színű ruhákba öltözni. A család idősebb tagjai pedig piros, pénzzel töltött borítékokat ajándékoznak a fiatalabbaknak, mert úgy tartják, ez szerencsét hoz a pénzügyekben.
Ezeket tilos újévben csinálni
A kínai újévhez rengeteg hagyomány, hiedelem és babona kötődik, amelyeket rendszerint nagyon komolyan vesznek. Ezt bizonyítja az is, hogy a szabályok nemcsak az újév napján, hanem az azt követő tizenöt napban is érvényben maradnak.
A kínaiak az év elején igyekeznek kerülni a gyógyszerszedést, mert úgy tartják, hogy aki ilyenkor gyógyszert vesz be, az egész évben beteg lesz. A krónikus betegek pedig összetörik a gyógyszeres dobozaikat, és abban reménykednek, hogy végleg meggyógyulnak. De kerülik a szerencsétlenséget hozó szavak kimondását is, mert a hiedelem szerint az olyan kifejezések, mint a halál, betegség, szegénység és szellemek megmérgezik a jövőt.
Tilos varrni és mosni is, ez utóbbit azért tiltják a népi szabályok, mert az újév második napja egyben a vízisten születésnapja, akivel szemben tiszteletlenség a víz kiöntése. Az olló használatát a veszekedéssel kapcsolják össze, a kés pedig baleseteket okozhat a családban.
A sárkány szimbóluma
A kínai horoszkópban összesen 12 állatövi jegy szerepel. Ezek között van a patkány, a bivaly, a tigris, a nyúl, a sárkány, a kígyó, a ló, a kecske, a majom, a kakas, a kutya és a vaddisznó. A sárkány a legfontosabb állat, amely bölcsességet, erőt és szerencsét szimbolizál. Gyakran ábrázolják hatalmas, repülő lényként, ami képes esőt hozni és termékenységet biztosítani.
Az öt elem egyikéhez is mindig kapcsolódik (fa, tűz, föld, fém és víz). Ezek más és más személyiséget és sorsot adnak a Sárkánynak. A 2024-es kínai újév a Fa Sárkány esztendeje: a Fa elem a stabilitást, az őszinteséget, a kreativitást és a hűséget képviseli.A horoszkóp szerint február 10-én olyan változások következnek be, amelyek pozitívan befolyásolják az emberiség sorsát. Jólétből, szerencséből és találékonyságból sem lesz hiány, így nem csoda, hogy milliók várják világszerte a Sárkány évének beköszöntét.
Mégsem emberek alkották a világ legősibb piramisát? A 25 ezer éves indonéziai építmény gondolkodóba ejtette a régészeket
Megdöbbentő részletek derültek ki az indonézek szent helyéről.
Elolvasom(A képek forrása: Getty Images Hungary)