Sok jót ígér a Sárkány éve - Ezt a színt vedd fel a kínai újév napján a szerencséért

Eljött a Sárkány éve! A kínai újév alkalmából pirosba borulnak a házak és terek, az utcák pedig petárdáktól hangosak.

A kínai újév a Sákány éve
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kínai újév szerint a Sárkány évében rengeteg jó dolog történik, de leginkább azok számára lehet sikeres a 2024-es év, akik bátrak, innovatívak és dinamikusak. Ha arra is kíváncsi vagy, milyen évre számíthatsz a nyugati horoszkóp szerint, itt elolvashatod

Sok jót ígér a Sárkány éve

A kínai újév, vagy ahogy sokan ismerik, a Holdújév, a világ egyik legnagyobb és legnépszerűbb eseménye, melyet több mint egymilliárd ember ünnepel világszerte. Ez az időszak a kínai holdnaptár szerinti újévet öleli fel, és általában január és február között tartják. Idén 2024. február 10-én, szombaton kezdődik, és 2025. február 18-án, vasárnap ér véget. 

GettyImages-471832631
Fotó: lusea / Getty Images Hungary

Ennek alkalmából Ázsia számos országában van nyolcnapos munkaszünet, de egyes nagyvállalatok akár 16 napos leállást is hirdethetnek a kínai újévre hivatkozva. Az ünneplés családi összejövetelekkel, ajándékozásokkal és látványos tűzijátékokkal kezdődik. Napokon át petárdák durrogásától hangosak az utcák, a hagyomány szerint ugyanis így űzik el a gonosz, ártó szellemeket az újévtől. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ilyenkor a klasszikus ázsiai ételek mellett dominálnak még az élénk, piros díszek, lampionok és papírmasék. A piros a szerencse színe, ezért mindenhol jelen van: az utcákat, a tereket és a történelmi helyszíneket is pirosba öltöztetik és az emberek is igyekeznek piros színű ruhákba öltözni. A család idősebb tagjai pedig piros, pénzzel töltött borítékokat ajándékoznak a fiatalabbaknak, mert úgy tartják, ez szerencsét hoz a pénzügyekben.

Ezeket tilos újévben csinálni

A kínai újévhez rengeteg hagyomány, hiedelem és babona kötődik, amelyeket rendszerint nagyon komolyan vesznek. Ezt bizonyítja az is, hogy a szabályok nemcsak az újév napján, hanem az azt követő tizenöt napban is érvényben maradnak. 

GettyImages-1951779465
Fotó: Kilito Chan / Getty Images Hungary

A kínaiak az év elején igyekeznek kerülni a gyógyszerszedést, mert úgy tartják, hogy aki ilyenkor gyógyszert vesz be, az egész évben beteg lesz. A krónikus betegek pedig összetörik a gyógyszeres dobozaikat, és abban reménykednek, hogy végleg meggyógyulnak. De kerülik a szerencsétlenséget hozó szavak kimondását is, mert a hiedelem szerint az olyan kifejezések, mint a halál, betegség, szegénység és szellemek megmérgezik a jövőt. 

Tilos varrni és mosni is, ez utóbbit azért tiltják a népi szabályok, mert az újév második napja egyben a vízisten születésnapja, akivel szemben tiszteletlenség a víz kiöntése. Az olló használatát a veszekedéssel kapcsolják össze, a kés pedig baleseteket okozhat a családban. 

A sárkány szimbóluma

A kínai horoszkópban összesen 12 állatövi jegy szerepel. Ezek között van a patkány, a bivaly, a tigris, a nyúl, a sárkány, a kígyó, a ló, a kecske, a majom, a kakas, a kutya és a vaddisznó. A sárkány a legfontosabb állat, amely bölcsességet, erőt és szerencsét szimbolizál. Gyakran ábrázolják hatalmas, repülő lényként, ami képes esőt hozni és termékenységet biztosítani.

GettyImages-1954566946 (1)

Az öt elem egyikéhez is mindig kapcsolódik (fa, tűz, föld, fém és víz). Ezek más és más személyiséget és sorsot adnak a Sárkánynak. A 2024-es kínai újév a Fa Sárkány esztendeje: a Fa elem a stabilitást, az őszinteséget, a kreativitást és a hűséget képviseli.A horoszkóp szerint február 10-én olyan változások következnek be, amelyek pozitívan befolyásolják az emberiség sorsát. Jólétből, szerencséből és találékonyságból sem lesz hiány, így nem csoda, hogy milliók várják világszerte a Sárkány évének beköszöntét. 

Mégsem emberek alkották a világ legősibb piramisát? A 25 ezer éves indonéziai építmény gondolkodóba ejtette a régészeket

Megdöbbentő részletek derültek ki az indonézek szent helyéről.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary) 

Ezt is szeretjük