Ezt tedd nyáron, hogy egyenletesen barnulj, és elkerüld a leégést
Néhány bevált tipp segítségével egész nyáron gyönyörű barna árnyalatban ragyoghat a bőröd.
Ha minden nyáron meggyűlik a bajod a foltos barnulással vagy a leégéssel, ideje bevetned egy-két új praktikát.
Vannak olyan ételek és kellékek, amikkel sokat tehetsz a szép, egyenletes, napbarnított bőr eléréséért.
Kakaóvaj
A kakaóvaj nemcsak puhít, hidratál és felfrissíti a bőrt, de a nyári napozásban is jó társad lehet. Nemcsak gyorsítja a barnulást, de szebbé is teszi, így sokkal rövidebb idő alatt jelentősen jobb eredményt érhetsz el, mint eddig.
A leégés esélye is lecsökken, és a kakaóvaj még a nap káros sugaraitól is megvéd: nagyjából egy hatos faktorszámú naptejjel ér fel.
A kakaóvajat beszerezheted a patikában, ahol valószínűleg kis tömbökben árusítják. Nincs más dolgod, mint napozás előtt felolvasztani egy kicsit: már 30 fok felett olvad, ezért elég kitenni a napra, vagy egyszerűen beleállítani egy kis meleg vízbe.
Répa vagy sárgabarack
A sárgarépa nemcsak finom, de rengeteg béta-karotint tartalmaz, ami elősegíti a szép barnulást. Ha naponta elfogyasztasz egy szál répát, máris nagyot lépsz előre az ügy érdekében, és még az egészségedért is teszel.
Emellett a répa bőrfeszesítő hatása is érvényesül, így két legyet ütsz egy csapásra. Nyersen, párolva vagy főve is fogyaszthatod. Túlzásba azonban ne ess, mert könnyen természetellenes árnyalatot ölthet a bőröd. A sárgabarackkal is hasonló hatást érhetsz el. Napi egy szem gyümölcs elfogyasztása már elegendő ahhoz, hogy szépen barnulj le. A barack méregtelenítő hatása miatt ezzel is sokat teszel azért, hogy a bőröd feszes és szép legyen a nyári színen kívül is.
Eperrel a káros sugarak ellen
Rendkívül jó bőrápoló az eper, és ha nemcsak egyenletes barna bőrt szeretnél, hanem a biztonságos napozás is fontos számodra, akkor ezt a gyümölcsöt is iktasd be az étrendedbe. Magas magnéziumtartalma és a benne lévő B5- és B6-vitamin miatt rendkívül jól felfrissíti a bőrödet.
Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?
Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az eper nagyon jó antioxidáns, ezért az ultraibolya-sugárzástól is megvéd. Belsőleg fogyasztva is nagyon hasznos, ha pedig már végeztél a napozással, egy hűsítő eperpakolás nagyon jól fog esni. Csak törj össze néhány szemet néhány csepp mézzel, és keverd össze - igazi vitaminbomba a bőrnek.
OLVASD EL EZT IS!
- gyümölcs
- eper
Tápláló, fehéríti a fogat, és alig van benne kalória
- beauty
- szemöldök