A leginnovatívabb tanárokat díjazták a High-Tech Suli program oktatási konferenciáján
Az idei High-Tech Suli program konferenciáján dr. Várkonyi Andrea, az Alapítvány az Innovatív Oktatásért kuratóriumi elnöke is nyilatkozott.
A 2020-as indulása óta a High-Tech Suli program az ország egyik legátfogóbb intézményfejlesztési programjává vált. A széles társadalmi lefedettségű kezdeményezés a hazai oktatási intézmények bevonásával és a legmodernebb technikai eszközök, valamint pedagógiai módszertanok segítségével olyan kompetenciák fejlesztésének a lehetőségét teremti meg a diákok számára, amelyekre másként talán nem is lenne esélyük. Az idei évben a program összesen mintegy 260 millió forinttal járult hozzá a tanulók innovatív szemléletű képzésének és pályaorientációjának támogatásához, a jövőre való felkészítésükhöz, amely a későbbiekben a munkaerőpiaci elhelyezkedésüket szolgálja.
A High-Tech Suli program
A Mészáros Csoport által létrehozott HTS program közösségének jelenleg 40 intézmény lehet a részese. Az egyre dinamikusabb fejlődésnek köszönhetően fokozottan nő az igény a szakmai párbeszédre és tudásmegosztásra. A második alkalommal megrendezett High-Tech Suli program konferenciáján ezen volt a hangsúly, de a részt vevő mintegy 150 pedagógus: iskolaigazgatók, tankerületvezetők, oktatási szakemberek megismerhették a legújabb hazai és nemzetközi trendeket, valamint a jövő oktatását bemutató előadásokon vehettek részt.
A konferencián díjazták a programban részt vevő leginnovatívabb pedagógusokat is, akik pénzjutalomban is részesültek. A megtisztelő elismeréseket azok a tanárok kaphatták meg, akik magas színvonalú munkájukkal, a korszerű digitális technológia és pedagógiai módszertan kreatív alkotó használatával kiemelkedő eredményeket értek el.
- Az idei konferencián adtunk át először díjakat azoknak a pedagógusoknak, akik kiemelkedőt tudtak alkotni a program nyújtotta szakmai támogatásnak köszönhetően. A legjobbak között van olyan, aki évtizedek óta dolgozik a tanári pályán; generációk nőttek fel a keze alatt, és a munkásságának egyfajta megkoronázásaként tekint erre a díjra. Illetve van olyan is, akinek még ugyan nincs akkora szakmai tapasztalata, mert pályakezdőként vívta ki a legjobbaknak járó elismerést, de az iskolája és diákjai számára teljesen új szakmai dimenziókat nyitott meg – mondta el dr. Várkonyi Andrea, az Alapítvány az Innovatív Oktatásért kuratóriumi elnöke.
A HTS programban idén először jelent meg a tantermek keretei közül kilépő, nyílt tanulási terek fejlesztése. A téma nemzetközi példáit és elméleti hátterét Bart Verswijvel, holland oktatási szakértő mutatta be, a Future Classroom Lab képviseletében.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A High-Tech Suli program szakmai vezetője, Horváth Ádám így nyilatkozott ennek kapcsán:
- A program fő fókusza a 21. századi digitális tantermek felszerelésén keresztül új pedagógiai szemlélet megismertetése és alkalmazása, de folyamatosan figyeljük és dolgozunk azon, hogy mik azok a nemzetközi szinten már működő megoldások, amelyeket érdemes itthon is megvalósítani. Bár még a fejlesztési szakaszban vagyunk, de ilyen például a kültéri, természettudományos labor, illetve az, hogy hogyan lehet egy iskola auláját az oktatás színterévé is tenni – számolt be Horváth Ádám.
A konferencián a HTS program által biztosított modern eszközöket legjobban kihasználó, a tanulók számára a legtöbb innovatív pedagógiai-módszertani megoldást kínáló iskolák osztották meg egymással gyakorlataikat. De bemutatkoztak azok az oktatási intézmények is, amelyek a program segítségével jutottak el nemzetközi robotikai versenyek döntőjére, Panamába, Bresciába, vagy éppen a törökországi Izmirbe. Az előadások és a workshopok mellett egy manapság népszerű „Teachmeet”-et is megszerveztek, ennek keretében a legjobb hazai digitális és innovatív pedagógusok mutattak be szakmai megoldásokat, pedagógiai ötleteket.
Várkonyi Andrea beszédet tartott: a tanulás fontosságáról is beszélt
Szerinte a tanulás adja a legnagyobb szabadságot, azt is elmondta, miért gondolja így.
Elolvasom(Képek forrása: Kondella Misi Photography)