Szuperközeli fotót készítettek egy darázs arcáról: ennyire dühösnek tűnik

A rovar arcáról készült fotó garantáltan bele fog égni a retinádba.

Egy darázs arca közelről
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A tehetséges fotós, aki egy hangya arcáról készült szuperközeli fotójának köszönheti az ismertséget, hasonló képet készített egy darázsról is.

A rovar arcáról készült fotó garantáltan bele fog égni a retinádba. 

Egy darázs arca közelről

A darazsakban van valami fenyegető. Ezt nem csak a csípésüknek és a jellegzetes, zümmögő hangjuknak, hanem a figyelemfelkető külsejüknek is köszönhetik. A harsány fekete-sárga minta, a test szokatlan formája, na és persze a különleges fej. A darazsak úgy néznek ki, mintha folyamatosan dühösek lennének.

A litván természetfotós, dr. Eugenijus Kavaliauskas kecskedarázs (Vespula vulgaris) arcáról készült friss fotóján szintén egy mérgesnek látszó darázsarc látható. 

A mikrofotózással foglalkozó Eugenijus Kavaliauskas eleinte apró szörnyeknek látta az általa fényképezett rovarokat, de mostanra már hozzászokott a látványhoz, és inkább csodálattal tanulmányozza a természetben megtalálható, különös élőlényeket.

Mi is bemutattuk a hangyáról, a szúnyogról és a poloskáról készült különleges fotóit.

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Jókedvre derítenek ezek a nevető állatok: elképesztően cuki fotók

Vicces fotókat mutatunk nevető állatokról

Jókedvre derítenek ezek a nevető állatok: elképesztően cuki fotók

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borítókép: Getty Images Hungary

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük