Félelmetes alagutat találtak a frissen vásárolt otthonuk alatt – Az Alton-ház története régre nyúlik vissza

Egy apró hibára lettek figyelmesek az udvaron, és hihetetlen, mit találtak.

Az Alton-ház története
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Van, hogy egy rossz lépés, máskor a hosszan tartó csapadékhiány vezet hihetetlen felfedezésekhez. Gary és Beth Machens 2020 decemberében vásárolta meg az egyesült államokbeli Illinois államban található Alton-házat. Ekkor még nem sejtették, hogy az ingatlan váratlan fordulatokat tartogat majd számukra.

Az épület története régre nyúlik vissza. Eredetileg a telket August Neermann birtokolta, akitől aztán Henry Brueggeman, Alton 27. polgármestere vette meg 1890. április 17-én. Brueggeman a házat Lucas Pfeiffenberger építésszel építette meg, aki Alton 25. polgármestere volt. A ház egészen 1917. január 2-án bekövetkezett haláláig Brueggeman tulajdonában állt. Az 1920-as években a ház William H. Neerman birtokában volt, aki szőnyegüzletet üzemeltetett benne. Évekkel később Alton 49. polgármestere, Paul Lenz is otthonának tudhatta a házat.

Félelmetes alagutat találtak otthonuk alatt 

Gary és Beth Machens kicsivel ezután ruházott be az ingatlanba, és nem sokkal később félelmetes felfedezést tettek. A megvásárlást követően több vészjósló jelenségre lettek figyelmesek. Beth Machens észrevette, hogy a ház melletti járda egyik szélén lyuk található, illetve Gary Machens is érezte, hogy enyhén lejt. A járdáról pár lépcsőfok vezetett a ház bejáratához, egy nap azonban, mikor Gary rálépett az alsó lépcsőfokra, az összeesett. Hogy rendbe hozza, a férj ásni kezdett, és eltávolította járda kőburkolatát. Ekkor vette észre a rejtett alagút bejáratát.

- Felhívott a munkahelyemen, és annyit mondott, jobb lesz ha hazajössz, nem fogod elhinni, mit találtam - mesélte Beth Machens az eset kapcsán.

Az alagút bejáratának boltíve mészkőből készült, maga az alagút pedig téglából épült. Beth becslése szerint 2,8 méter magas és 18 méter hosszú volt. A feleség hozzátette, hogy szerinte megközelítőleg további 12 méternyi alagút lehet még felfedetlen, abban azonban nem volt biztos, hogy az alagútrendszer otthonuk alatt bújik meg, vagy más irányban folytatódik.

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az alagút régebbi lehet a háznál

Az Alton-házról nem sok dokumentációt találtak. Dr. John Lindsay területtörténész szerint a St. Louis-i Missouri Történeti Levéltárban nincsenek az otthonról hivatalos papírok, és Brueggeman építészeti tervei sem lelhetők fel. 1890 áprilisában James Brannon támfalat épített az ingatlan köré. Lindsay egy 1895-ös fénykép alapján arra a következtetésre jutott, hogy ekkor az alagút már el volt rejtve. Az alagút még a háznál is régebbi lehet, hiszen utóbbit kívülről befelé építették.

A több mint tizennyolc méter hosszú alagút bejárata.
A több mint tizennyolc méter hosszú alagút bejárata.

Lindsay és egy másik ismert történész, Don Huber egyetértenek abban, hogy az alagút valószínűleg zöldségek, gyümölcsök és egyéb élelmiszerek tárolására és hűtésére szolgált. A házaspárnak az alagút körül támadt ijedelem nem vette el a kedvét, folytatták a kutakodást a rejtéllyel kapcsolatban. A feleség azt mondta, továbbra is imádják a házat, és remélik, hogy nyugdíjas éveiket is az Alton-ház falai közt élhetik le.

További rejtélyes történetekért olvass tovább!

A Bács-Kiskun megyében található Tázlár település mellett helyezkedik el a Templomhegy nevű rész, melyet több mint három évszázadon át elrejtett a föld. 

A 18. század óta nem jelzi térkép a magyar helyet: hihetetlen történeteket rejtett eddig a föld mélye

Szerencsére szájhagyományok útján fennmaradt a település körülbelüli helye, így sikeresen meg tudták kezdeni a régészeti feltárásokat a környéken.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary, Youtube)

Ezt is szeretjük