8 fontos tápanyag a feszes cicikért
Nem csak a plasztikai sebész és a súlyzók segíthetnek abban, hogy a cicid feszes maradjon, hanem a táplálkozás is.
Az vagy, amit megeszel - tartja a mondás. Számos olyan táplálék létezik, mely elősegíti a jó fizikai állapot és a szépség megőrzését. A legjobban akkor jársz el, ha változatos és tápanyagokban gazdag étrendet követsz.
A vitaminok és az ásványi anyagok nem csak az arcbőrre hatnak, hanem a keblekre is. Éppen ezért, ha sokáig szeretnéd megőrizni feszességüket és formájukat, az alábbi öt tápanyagból ne legyen hiány.
Harc az öregedés ellen
A legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott és változatos étrendet kövess, mely bővelkedik - lehetőleg nyers - zöldségekben és gyümölcsökben.
A szépség zálogai a friss és aszalt gyümölcsök, a teljes kiőrlésű kenyér, a búzacsíra, a teljes kiőrlésű gabonák, a hüvelyesek, az olyan olajos magvak, mint a mandula és a dió, a tej, a joghurt, a tojás, a friss sajt, a kék halak, például a szardínia, a sovány húsok, de arra is figyelni kell, hogy az étrend ne tartalmazzon túl sok fehérjét.
A rostok rugalmassága, a bőr, a hajszálerek, a támasztószövet és a tejcsatornák megfelelő állapota nagymértékben függ az általad elfogyasztott vitaminoktól.
A-vitamin
Az A-vitamin nélkülözhetetlen a bőr külső hámrétege és a nyálkahártya épsége szempontjából. Biztosítja a bőr rugalmasságát, összehúzódási és regenerációs képességét, feszességét. Fő forrásai a máj, a kék halak, a tejtermékek és a tojás. A karotinok az A-vitamin provitaminjai, és a sárga, narancssárga, vöröses vagy sötétzöld színárnyalatú zöldségekben fordulnak elő, mint például a sárgabarack, a brokkoli, a tök, a káposzta, a spenót, a paradicsom, a sárgarépa. A karotinok egy részét a szervezet A-vitaminná alakítja, másik része a bőr alatt raktározódik, és védi azt. A nők egyik fontos tápláléka lehet a cseresznye, mely segít megőrizni a bőr szépségét. A- és C-vitamin-tartalmának köszönhetően erősíti a hajszálereket, csökkenti a cellulitisz kialakulásának kockázatát, illetve segíti a folyadék és a toxinok kiürülését a szervezetből.
Folsav, más néven B9-vitamin
A folsav a B11-vitaminnal együtt a vízben oldódó vitaminokhoz tartozik. Kedvező hatású vérszegénység esetén, vagyis a nők számára rendkívül fontos, mivel körükben gyakoribb ez a rendellenesség. A folsav nélkülözhetetlen a vörös- és a fehérvérsejtek képzésében. Erősíti az immunrendszert, jó hatású depresszió ellen. A szájon át szedhető fogamzásgátló szerek, az alkohol és néhány gyógyszer azonban gátolja a folsav felszívódását, főzés közben pedig hő hatására elbomlik. A folsav legfontosabb forrásai a sötétzöld színű, friss zöldségek, az élesztő, a teljes kiőrlésű gabonafélék, az olajos magvak, a máj és a vese.
C-vitamin
A C-vitamin különösen fontos szerepet játszik a bőr fiatalságának megőrzésében, elősegíti a sebek gyógyulását, és erősíti az immunrendszert. Antioxidáns hatással rendelkezik, és a szabadgyökök lekötésének köszönhetően késlelteti a sejtek öregedését. Fokozza a vas felszívódását a szervezetben, és nélkülözhetetlen a kollagén képződéséhez. Nagy mennyiségben fordul elő a citrusfélékben és egyéb gyümölcsökben, például a fekete ribizliben, az ananászban, a kiviben és a zöldségekben, különösen a paprikában és a savanyú káposztában. A flavonoidok fokozzák a C-vitamin felszívódását. A természetben a flavonoidok mindig C-vitaminnal együtt fordulnak elő.
B12-vitamin
Nélkülözhetetlen a vörösvértestek anyagcseréjében és a sejtmegújulásban. Csökkenti az idegrendszer feszültségét és fáradtságát, ezenkívül antioxidáns hatása is van.
A B12-vitamin hiánya súlyos vérszegénységet okoz. B12-vitamint kizárólag állati eredetű táplálékok tartalmaznak: tej és tejtermékek, hús, belsőségek, hal, tojás. A szigorú vegetáriánus étrenden élőknek különös figyelmet kell fordítaniuk arra, hogy ételeik megfelelő mennyiségű vitamint, különösen B12-vitamint is tartalmazzanak.
E-vitamin
Az E-vitamin antioxidáns hatásának köszönhetően a legjobb öregedésgátló. Számos tanulmány bebizonyította, hogy összefüggés
van az E-vitamin hiánya és a lipidek peroxidációja, valamint a szervezet fokozottabb oxigénszükséglete között.
Az E-vitamin hatása szélesebb körű, ha más antioxidáns vitaminokkal, például A- és C-vitaminnal vagy szelénnel együtt kerül a szervezetbe.
Az E-vitaminnak értágító hatása van, ami a szövetek jobb vérellátását biztosítja. Kedvezően befolyásolja a hormonegyensúlyt. Állati és növényi eredetű táplálékokban is előfordul, legfontosabb forrásai a napraforgó-, a kukorica- és az olívaolaj. E-vitamin-tartalmú a búzacsíra, a teljes kiőrlésű gabona, a zsíros sajtok, a tejtermékek, az olajos magvak - mandula, mogyoró, dió, pisztácia - és az avokádó.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Esszenciális zsírsavak
Az esszenciális zsírsavak - omega-3 és omega-6 - elősegítik, hogy a bőr megtartsa nedvességtartalmát, és ne száradjon ki. Az esszenciális zsírsavak hiánya a szervezetben a bőrproblémák mellett hajhullást okozhat. Az esszenciális zsírsavak a halfélékben, a pisztrángban, a lazacban, az Atlanti-óceánban honos kék tonhalban fordulnak elő, továbbá a lenmagban, a szezámmagban és a napraforgómagban, melyekkel kiegészítheted az étrended.
Az esszenciális zsírsavak a szervezet összes szövetének sejtmembránjában megtalálhatóak, ezért nem meglepő, hogy hiányuk a szövetek súlyos elváltozását okozhatja. Emellett fokozottan reaktív és rövid életű molekulák egy csoportjának, a prosztaglandinnak és a leukotriénnek is előfutárai, melyek hormonként is működhetnek, és egyfajta kémiai hírnökök szerepét töltik be, szabályozva így a szervezet számos folyamatát.
Szkvalén
A szkvalén a zsírok egy fajtája, mely az A-, D- és E-vitaminhoz hasonló hatással rendelkezik. Japánban és más ázsiai országokban több éve eredményesen alkalmazzák a bőrproblémák kezelésére. A szkvalén képes szintetizálni a sejteken belüli oxigént, miáltal kedvezően hat az anyagcsere reakcióira, vagyis egyben a szervezet egészségére is. Antioxidáns hatással rendelkezik, fontos szerepet játszik a hormonműködés szabályozásában, erősíti az immunrendszert, és fokozza a toxinok kiválasztását. Elsősorban a cápamájolajban, az olívaolajban és egyéb növényi olajokban fordul elő.
Egy nőies növény
A görögszéna - Trigonella foenum-graecum L. - a Földközi-tenger medencéjéből és Délkelet-Ázsiából származó növény, melyet már az ókori Keleten és Görögországban is használtak a nők a teltebb idomok elérése érdekében. A görögszéna elsősorban nők által használt növény, mely a női betegségek gyógyítására alkalmas.
A görögszéna prohormonokat tartalmaz, ami miatt szívesen fogyasztják gyógyteaként a mell szépségének és feszességének megőrzésére. Hagyományosan szoptató anyák fogyasztották a tejtermelés fokozására, napjainkban azonban keserű íze miatt, ami átmegy az anyatejbe, sok szakember nem javasolja. Jelenleg kapszula formájában forgalmazzák.
A könyv egyebek között a következő témákat tartalmazza:
- a legjobb mellszépítő gyakorlatok
- a test külső-belső hidratálása
- a megfelelő méretű melltartó kiválasztása
- a testtartás javítása
- egészséges, kiegyensúlyozott étrend
- a mell feszességének javítása hidroterápiával
- táplálékkiegészítők
- a túlzott napozás veszélyei.
Kiadja az Alexandra Kiadó.
Ára 2959 forint.
A könyvet itt megrendelheted!
OLVASD EL EZT IS!
- kozmetikum
- testápolás
4 varázslatos hatású testradír a sima, bársonyos bababőrért
- cici
- dekoltázs
A 3 leghatékonyabb mellfeszesítő tipp
- olaj
- testápolás