Vasalás nélkül lesznek simák a ruhák: néhány egyszerű trükkel nem gyűrődnek össze
A ruha gyűrődései ellen sok házi praktikát érdemes bevetni. Vasalás nélkül is boldogulsz velük.
A vasalás sokak számára nem tartozik a legkedveltebb házimunkák közé, hiszen amellett, hogy körültekintő munkát igényel, sok időt is elvesz. Szerencsére a legtöbb ruhadarabnál könnyű elkerülni a gyűrődéseket, így a házimunka is sokkal gördülékenyebbé válik.
A legelső trükk, amire oda kell figyelni, a ruhák megfelelő teregetése, illetve felakasztása. Egy jó módszerrel gyakorlatilag elkerülhetők a gyűrődések a ruhadarabok felületén, aminek következtében feleslegessé válik a vasalós simítgatás.
Ruhaakasztás helyes módszerrel
A helyes módszer ruhadarabtól és anyagtól is függ. A pólók esetében a legjobb, ha először félbehajtod hosszában, óvatosan széthúzod párszor szintén hosszában, majd kirázod picit az anyagot, végül fejjel lefelé csípteted fel, közel a szegélyhez. Feszítsd ki jól, akár több csipeszt is használj, hogy ne süppedjen be a közepe, mert az ráncossá teheti.
Mivel a csipesz is nyomot hagyhat, ügyelj arra, hogy a szegély, illetve a varrás mellett helyezd el őket. Beltéren csipesz nélkül is megoldható a procedúra, de ilyenkor is figyelj rá, hogy minél jobban feszítsd ki az anyagot, amikor pedig megszáradtak, azonnal szedd be őket, hogy ne hagyjon rajtuk nyomot a szárítókötél.
Az ingeknél a legszebb eredményt akkor kapod, ha minél jobban szétnyitod, majd két ponton, a széléhez közel csípteted fel. Ennél egyszerűbb és kisebb helyigényű, ha egy műanyag vállfára teszed, és ezzel együtt hagyod lógni. Az alsóneműket, a rövidnadrágokat és a szoknyákat a derekuknál csipeszezd fel a szárítókötélre.
Az egyenes szabású egyberuhákat a legjobb a válluknál felcsíptetni, a derékban húzottakat inkább fordítva ajánlott felakasztani. A szoknyáknál szintén, kivéve az egyenes szabásnál, amikor a deréknál jobb csipeszezni. Ha leveszed őket a kötélről, azonnal hajtsd össze!
Házi vasalóspray
Előfordul, hogy az összehajtogatott ruha tárolás közben a szekrényben vagy akár utazás alatt a bőröndben meggyűrődik. Ilyenkor sokat segíthet a gyűrődéseket eltávolító vasalóspray.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ehhez keverj össze egy teáskanál öblítőt két deciliter hideg vízzel, majd fél méter távolságból egy szórófejes flakon segítségével permetezd be vele a vállfára akasztott ruhát, és hagyd megszáradni. Az öblítő helyett ecetet is használhatsz, ugyanígy működik, száradás után pedig a szaga is elillan.
Ha nem érsz rá megvárni a száradást, rásegíthetsz kicsit hajszárítóval, alacsony hőfokon. A vízzel bespriccelt anyagtól legalább 5-10 centiméter távolságot tarts a géppel.
Nedves törülközős módszer
A ruhát úgy is kisimíthatod, ha a gyűrött részt egy teljesen sima felületre borítod, majd az egészet befeded egy nedves törülközővel. Néhány percig nyomd rá az anyagra, majd átnedvesedés után hagyd megszáradni a levegőn.
Simítás zuhanypárával
Zuhanyzás után a fürdőszoba megtelik párával, amit szintén ki tudsz használni a ruhák felfrissítésére és kisimítására. Akaszd fel a helyiségben a problémás ruhadarabot, és hagyd bent 15 percet a csukott ajtó mellett. A vízgőz lágyítja a ráncokat, így akár egy szombat esti készülődés közben is kisimulhat a kedvenc szoknyád.
(Fotók: Getty Images Hungary.)