3 igénytelen, de annál szebb növény a hálószobába

Nem érdemes növényeket tartani a hálóban, hiszen elszívják az alvóktól az oxigént. Ám van néhány kivétel!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Abban szinte mindenki egyetért, hogy nem egészséges növényekkel telepakolni a hálószobát, hiszen ahogy az embernek, úgy a növényeknek is oxigénre van szükségük az élethez.

Abból viszont nem lehet nagy baj, ha egy-két növénnyel kivételt teszel, például olyanokkal, amelyek képesek nagymértékben megkötni a széndioxidot, vagy hozzájárulnak a helyiség megfelelő páratartalmának kialakításához.

Egy aprócska trópusi: a zöldike

Az eredetileg Dél-Afrikából származó zöldike az egyik legalkalmasabb növény arra, hogy a hálószoba dísze legyen, ez a kis zöld lény ugyanis 96%-ban képes megkötni a helyiség levegőjében található széndioxidot.

A csokrosinda néven is ismert zöldike ráadásul nem is kényes növény, ezért gondozása még a kevésbé hozzáértők számára sem lehet akadály. A hosszú, keskeny levelein középen futó fehéres-krémes csíkok miatt igen mutatós növény, legfőbb dísze azonban mégis az indáin növő virág.

Hogyan tartsd?

A zöldike nem különösebben fénykedvelő, ezért inkább a félárnyékos, hűvösebb helyen érzi jól magát. Vízigénye már nagyobb, ezért hetente érdemes bőségesen locsolgatni - kivéve a téli időszakot, amikor kevesebbel is beéri. Ha időnként még meg is permetezed, akkor nagyon boldog lesz. Tápanyagigénye szintén közepes, ezért elegendő tavasztól őszig hetente tápoldatozni, télen viszont ezt egyáltalán nem igényli.

Egy közismert szépség: a szobafikusz

Míg számos növényt érdemes távoltartani a hálószobától, addig a fikuszt kifejezetten érdemes ott elhelyezni, a nagy levelű növények ugyanis kitűnő párásítók.

A fikuszt egyébként csak akkor érdemes választani, ha van elég hely a hálóban, ez a növény ugyanis képes igen nagyra nőni: a kifejlett szobafikusz elérheti akár a 2 méteres magasságot is. Levelei termetéhez illően szintén nagyok, jellegzetes formájuknak és fényes felületüknek köszönhetően pedig igen mutatósak is.

Hogyan tartsd?

A fügefajok nemzetségéhez tartozó fikusz fényigénye közepes, ezért nem igényli az erős fényt, a félárnyékos helyen is jól érzi magát. Vízigénye szintén közepes: télen mérsékelten öntözd, a nyári hónapokban azonban meghálálja a bőséges locsolgatást, arra viszont ügyelj, hogy soha ne álljon a víz a cserépben.
Ha azt szeretnéd, hogy szépen fejlődjön, akkor óvd a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, a nagyon meleg levegőtől és a hideg vízzel történő locsolástól, ellenkező esetben ugyanis lehullatja a leveleit, és könnyen elpusztulhat.

Egy távol-keleti óriás: a szobaborostyán

A szobafikuszhoz hasonlóan ez a növény is kiváló választás lehet a hálószobába, ugyanis hatékonyan vesz részt a levegő párásításában. Kis alapterületű szobákba nem ajánlott, a szobaborostyán magassága ugyanis elérheti a 2 métert is.

Levelei is nagyok, továbbá enyhén karájosak és világos-, sötétzöld, valamint krémszínű foltokkal díszítettek.

Hogyan tartsd?

Bár bizonyos szempontból igényes növénynek számít, a fény, a tápanyag és a víz tekintetében hajlandó a kompromisszumokra. A hálószoba kiváló hely lehet számára, hiszen kedveli a párás, félárnyékos környezetet.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Jól érzi magát 16-20°C-os hőmérsékleten, a téli hónapokban azonban érdemes hűvösebb helyen tartani.
Tavasszal és nyáron elegendő kéthetente tápoldatozni és szobahőmérsékletű vízzel öntözni úgy, hogy a talaja mindig nedves legyen. A téli hónapokban tápanyagra nincs szüksége, és locsolni is mérsékelten kell.

Ezt is szeretjük