Nagyanyáink praktikái
Mielőtt kétségbeesnél, hogy idén is túlsózod a halászlevet, és hogy a sütiket csak kanalazni tudod majd a tepsiből, lesd el nagyanyáink titkait!
Mindenki tökéletes karácsonyt szeretne tökéletesen sikerült süteményekkel, tökéletes halászlével, és mindezt tökéletes hangulatban.
Ritka azonban, hogy minden tökéletes legyen, hiszen a karácsonyi sürgés-forgásban szinte lehetetlen egyszerre csupán egy dologgal foglalkozni. Ha azonban idén szeretnéd elkerülni az odaégett edények, a bebőrösödött puding és az összeugrott hurka látványát, valamint hogy csatatérré váljon a lakás a nagy karácsonyi készülődésben, akkor csináld egy kicsit másképp. Lesd el például nagyanyáink módszereit!
Praktikák a tökéletes karácsonyi menüért
Nincs olyan háziasszony, aki még sosem sózta volna el az ételt vagy édesítette volna túl a süteményt. Mindez megbocsátható bűn, ám a nagy karácsonyi felfordulásban, amikor még ezer és ezer dolog van hátra, igencsak bosszantó lehet. Ahelyett azonban, hogy kétségbeesve kutatnál a legközelebbi étterem vagy cukrászda telefonszáma után, tedd a következőket!
Ha elsóztad...
- Szűrt levesek esetében egy kevés víz csodákra képes! Önts hozzá annyit, amennyi enyhíti a leves sósságát, majd forrald fel még egyszer!
- Rántott vagy habart levesek esetén használj krumplit és petrezselymet, esetleg zellert! Reszelj bele egy keveset a krumpliból, majd forrald fel a levest, végül tegyél bele néhány szálat az említett fűszerekből!
- Ha pedig a halászlét sikerült jobban ízesítened, mint szeretted volna, akkor egy késhegynyi szódabikarbónával varázsolhatod ismét tökéletessé.
Ha elrontottad a mártást...
- Ha túl hígra sikerült, akkor egy kávéskanál liszttel könnyedén besűrítheted. Keverd el csomómentesre egy csészényi vízben, majd állandó kevergetés mellett óvatosan öntsd bele a mártásba, majd főzd addig, amíg eléri a kellő sűrűséget.
- Ha a mártás nem tartalmaz tojássárgáját, akkor azáltal is sűríthetsz rajta, ha kissé tovább főzöd.
- Ha higítani szeretnéd, akkor pedig - a mártás típusától függően - húslét, tejet vagy tejszínt használj.
- Egy igazi háziasszony nem elégszik meg azzal, ha az étel finom: mindent megtesz azért, hogy külsőre is ínycsiklandozó legyen. Ha számodra is fontos, hogy jól nézzen ki a mártás, akkor sápadtsága ellen például jó megoldás lehet néhány csepp szójaszósz vagy barnamártás, esetleg még egy kis mártás hozzákeverése, melyben a lisztet addig pirítod, amíg halvány barna lesz.
Ha azt szeretnéd, hogy gyorsabban puhuljon a hús...
- Ha az elkészítendő hús eleve keményebbnek és rágósabbnak ígérkezik, akkor előzetesen érdemes erőlevesben főzni egy ideig, majd néhány óráig állni hagyni a főzőlében, és csak ezután megsütni.
- A marhahús megpuhítására az egyik legjobb módszer, ha a hússzeleteket két óráig ecet és olaj keverékében hagyod állni.
- Ha egy idősebb tyúkot sikerült vásárolnod a karácsonyi húsleveshez, akkor azt érdemes a főzés előtt alaposan átkenegetni ecettel, így könnyebb is lesz húsa, ráadásul olyan íze lesz, mint egy fiatal pipinek.
Nem találtál megoldást a problémádra tippjeink között? Kattints ide, és ismerj meg még több praktikát, amelyek segítségedre lehetnek a főzés során!
Praktikák, hogy újra rend legyen a konyhában
A karácsonyi sürgés-forgásban egyszerűen elkerülhetetlen, hogy az előzetesen kitakarított és rendbetett lakás ne váljon ismét csatatérré. Enyhíteni azonban lehet a rendetlenségen, ha az előkészületek során beveted trükkjeinket!
Ha nem szeretnél halszagú lakást...
- Hogy a lakásod ne váljon étlappá a szaga alapján, még a főzés elején tegyél egy tányér forróvizet a szekrény tetejére, és cseppents bele egy kevés levendula illatú illóolajat!
- Ha szereted a rántott halat, ám a szagáról szívesen lemondanál, akkor a lisztbe vagy a zsemlemorzsába keverj egy kevés parmezánsajtot!
- A fahéj illatú illóolaj párologtatása szinte minden szagot elűz, ráadásul autentikus karácsonyi hangulatot is teremthetsz vele! Tegyél belőle egy aromamécsesbe, vagy csöpögtess a kályhára vagy a radiátorra!
Ha szeretnél gyorsan megszabadulni a koszos edényektől...
- A serpenyő aljáról könnyedén eltávolíthatod az odaégett ételt, ha ha vastagon megszórod sóval, és néhány óráig állni hagyod.
- Ha az edényed átvette a hal szagát, akkor se ess kétségbe! Áztasd be néhány percre forró, ecetes vízbe, az ecet ugyanis hatékonyan semlegesíti a halszagot.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
- Ha többféle fűszert is darálsz, akkor a daráló könnyen átveheti az egyes illatokat. Ahelyett azonban, hogy minden egyes használat után elmosnád, két fűszer között engedj át rajta egy jó adag sót!
- Ne aggódj akkor sem, ha az edények elszíneződtek a használat közben: az alumíniumból készülteket almahéjjal teheted ismét csillogóvá - két alma héját főzd meg benne -, a zománcedény elszíneződése ellen pedig a nyers krumpli a leghatásosabb ellenszer.
OLVASD EL EZT IS!
- ruha
- házimunka
5 hatékony, házi fehérítőszer
- takarítás
- házimunka
Egyetlen csodaszerrel kiválthatod a tisztítószereket!
- cipő
- házimunka