Egykettőre tönkremegy a szárítógép, ha így használod: sokan utólag sajnálkoznak
A szárítógép hasznos segítség, de csak addig, amíg jól működik.

- 8 kortalan ruhadarab, ami nem hiányozhat a tavaszi ruhatárból: egyszerűek, mégis felpezsdítik a megjelenést »
- Egyedi tervezésű ruhák narancshéjból és banánrostból: itt nézheted meg az ingyenes divatkiállítást »
- A 32 éves Emma Roberts elsütötte a tavasz legnőiesebb divatirányzatát: ilyen bájos és vidám tud lenni egy színes, virágos ruha »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
Volt idő, hogy a ruhaszárításra csak a kertben kifeszített zsinór állt rendelkezésre, később a különböző ruhaszárító állványok oldották meg a dolgot.
A modern idők végül elhozták a szárítógépet, ami kész áldás, hiszen a mosás után 1-2 órával a ruhák ismét szárazak és viselhetőek lesznek. Azt azonban érdemes tudni, hogy ez a gép érzékeny szerkezet, és ha nem megfelelően használják, egykettőre tönkremegy.
Mitől megy tönkre a szárítógép?
Ezeket a gyakori hibákat fontos elkerülni, hogy a szárítógép hosszú távon használható maradjon, és ne kelljen hozzá szerelőt hívni.

1. A szöszcsapda megtisztításának elmulasztása
Egyesek úgy hiszik, hogy nem szükséges minden szárítás után kiüríteni a szöszöket felfogó dobozkát, hanem néhány alkalmanként, vagy "majd valamikor" elegendő lesz. Ez ugyanakkor rövid távon bajt okoz: minden egyes betöltés után meg kell tisztítani a szöszcsapdát.
2. Rossz pozíció
A szárítógépnek is, akárcsak a mosógépnek, stabilan és egyenesen kell állnia. Ha a gép nem fix, a dob mozgásának hatására elmozdul, rázkódik, ezt pedig alkatrészei bánják. Muszáj ellenőrizni, hogy a gép semmiképp ne billegjen.
3. Oda nem illő dolgok szárítása
Vannak, akik úgy gondolják, hogy bármit bedobhatnak a szárítójukba, hiszen az csak egy fémdoboz kavargó levegővel. Ez tévedés. A szárítókat kifejezetten textil szárítására tervezték, nem pedig tárgyak szárítására, mint játékok, táskák vagy más holmik. A nehezebb szerkezet, a kemény anyag tönkreteszi a gép belső részét, dobját, alkatrészeit.
4. Rossz szellőzés
Ha a szárítógép túl kicsi helyre van besajtolva, akkor az akadályozza a légáramlást, amire körülötte szükség lenne. Ennek hiányában a gép túlmelegedhet, leéghet.
5. A szellőzőcső elhanyagolása
Nemcsak a szöszcsapdát kell kitisztítani, hanem arra is figyelni kell, hogy a szellőzőcsövek esetleges törmeléktől (például apró zsebkendődarabok, flitterek) mentesek legyenek. A csekkolást évente többször el kell végezni, mert ezek a csövek teszik lehetővé a hő távozását. Ha a cső nem tiszta, a gép túlforrósodhat, leéghet.
A mosógép is elromolhat, ha nem figyelsz
A mosógép is könnyen tönkremehet, ha nem vigyáz rá az ember használat közben.
(Képek: Getty Images.)