Hamar tönkremegy a mosógép, ha ezekre nem figyelsz: 4 gyakori hiba, ami lerövidíti az életét
A mosógép könnyen tönkremehet, ha nem vigyáz rá az ember használat közben.

- Felélénkül a bőr és csökken a puffadás, ha így mosol arcot: ezt tedd, és ragyogni fogsz »
- 6 nőies nyári szett, amiben jól mutat a szalmatáska: ez a szezon legmutatósabb kiegészítője »
- Katalin hercegnét az egyik legszebb ruhájában örökítették meg a festményen: a híres kreáció úgy ragyog, mint a smaragd »

- Soma lányának esküvői fotója: a 29 éves Hanna különleges menyasszony volt
- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Kvíz! Átmennél most az elsősegélyvizsgán? 8 kérdés, amire nem csak a jogsi miatt kell tudni a választ
- Gyönyörű kis tó Budapesttől egy karnyújtásnyira: homokos stranddal és jó hangulattal vár a Domonyvölgyi-víztározó
- 22 évesen vesztették életüket a magyar sziámi ikrek: kegyetlenül kihasználták, vásárban mutogatták őket
A háztartás egyik legfontosabb eszköze a mosógép, melynek sokszor csak akkor realizálódik a jelentősége, ha elromlik.
Valóban nagy terhet vesz le az ember válláról egy automata masina, hiszen dédanyáinkkal ellentétben már nem kézi erővel, fáradságos munkával, egynapos programként kell kitisztítani a ruhákat. A gép azonban csak úgy lehet hosszú távon is jó segítség a mosásban, ha ép, és jól működik.
4 hiba, amitől elromlik a mosógép
A következő négy hibát nagyon sokan elkövetik: ha tudatosan kerülöd őket, meghosszabbíthatod a szerkezet életét, és mosógépszerelőre sem lesz szükség.

1. Ha nincs tisztítva a szűrő
A mosógépszűrőn rengeteg szennyezett víz és mosószer keresztüláramlik, ezért időről időre szükség van annak kitakarítására. Ha valaki ezt elmulasztja, számíthat rá, hogy a gépe felmondja a szolgálatot.
2. Menet közbeni kapcsolgatás
A programtábla érzékeny műszer, azt nem szabad meggondolatlanul kapcsolgatni. Különösen nem akkor, amikor egy bizonyos program már elindult. A menet közbeni kapcsolgatás összezavarja a mosógép működését, elronthatja annak vezérlését.
3. Vízlágyító mellőzése
Magyarországon sok településen kemény a víz, mely lerakódást okozhat a mosógép bizonyos alkatrészein. A vízlágyító segít ezt megakadályozni, így a szerelő is távol tartható, a pénz pedig a zsebben marad.
4. Mennyi ruha kerülhet a gépbe?
Minden mosás előtt mérlegelni kell, hogy a mosni kívánt holmi kitisztításához megfelelő-e a mosógép kapacitása. A mosnivaló súlya nem haladhatja meg a maximális töltetsúlyt, és az sem jó, ha oda nem illő dolgok kerülnek a mosógépbe. Ha valami túl nehéz, esetleg nemcsak súlyos de kemény is, azzal az ember túlhajszolhatja a gépet, sőt annak belsejét jókora ütések érik, ami csúnya kiképzést jelent a szerkezetének.
Te kimosod az új ruhát?
Sokan mosás nélkül veszik fel, de első viselés előtt fontos lenne kimosni az új holmikat. Következő cikkünk elárulja, miért.