Ne ess kétségbe, ha túl híg lett a főzelék: 5 módszer, ami segíthet
Gyakorlott háziasszonyokkal is megesik, hogy túl hígra sikerül a főzelék, szerencsére a probléma orvoslására többféle módszer is adódik.
Konyhai műveltségi tesztek örök kérdései, hogy mi az a habarás és mi a rántás, esetleg, hogy mi a kettő közötti különbség. Kezdő háziasszonyok számára próbatétel a kivitelezésük, sokan tartanak tőlük, hiszen számos hibalehetőséget rejtenek.
Két alapvető konyhai eljárásról van szó, ami számos fogás elkészítéséhez nélkülözhetetlen, gyakran alkalmazzák a főzelékek sűrítéséhez. Ugyanakkor még a gyakorlott konyhatündérekkel is előfordul, hogy nem úgy sikerül az akció, ahogyan eltervezték, és a végeredmény egy túlságosan sűrű massza vagy épp ellenkezőleg, híg, levesszerű képződmény lesz. Értelemszerűen az előbbit könnyebb orvosolni, de utóbbi esetén sem kell kétségbeesni.
Tippek a híg főzelék sűrítéséhez
Ahány ház, annyi szokás - a mondás a főzelék állagára is vonatkozik. Van, aki olyan sűrűn szereti, hogy szinte megáll benne a kanál, de akad olyan is, aki úgy kedveli a legjobban, ha épp csak egy hajszál választja el a levestől. Bármelyik tábort is erősíted, a kívánt sűrűség elérése gyakorlást igényel, de még így is hiba csúszhat olykor a számításba.
Ha túl sűrű lett a fogás, a hígítás nem különösebben bonyolult művelet, ám ha az a gond, hogy a kívántnál sűrűbb a főzelék, már nehezebb lehet a megoldás. Szerencsére ez sem helyrehozhatatlan probléma, a következő tippek például segíthetnek benne.
Krumpli
Van olyan dolog a konyhában, amire nem jelent megoldást a krumpli? Természetesen igen, de a hígra sikerült főzelék besűrítéséhez pont jól jön. Főzz meg külön egy-két krumplit attól függően, hogy mennyire híg a főzelék, botmixerrel pürésítsd, majd keverd a fogáshoz. Van, aki a pürésített krumplihoz kivesz egy-két kanállal a főzelékből, összekeveri vele, és így adja hozzá a készülő ételhez.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Sajt
Sajttal szószokat és főzelékeket is lehet sűríteni. Ha eszel tejterméket, és úgy gondolod, hogy a sajt ízvilága illik a főzelékedhez, szórj bele tetszőleges mennyiségű reszelt sajtot.
Turmixolás
Megoldást jelenthet, ha botmixerrel picit megdolgozod a főzeléket. Nem kell az egészet pürésíteni, épp csak annyira, hogy a kívánt állagot elérd vele. Ha biztosra mennél, ki is vehetsz a főzelékből egy magas falú edénybe néhány kanálnyit, hogy ott végezd el a műveletet, majd az így kapott pürét visszakeverheted a főzelékbe.
Forralás
Amennyiben nem adnál már semmi hozzávalót a főzelékhez, arra is alapozhatsz, hogy idővel elforr a levéből. Ilyenkor érdemes rendszeresen kavarni rajta egyet-egyet, illetve figyelemmel kísérni a zöldségek állapotát, hiszen könnyen szétfőhetnek.
Újabb habarás
Nem kockázatmentes eljárás, de meg lehet próbálkozni egy újabb habarás elkészítésével is. Ha tejfölös a főzelék, és még van is otthon az alapanyagból, keverj el benne lisztet csomómentesen, majd merj hozzá a főzelékből (lehetőség szerint a levéből). Ha már elég homogén a keverék, add a tűzről lehúzott főzelékhez, keverd el, majd tedd vissza az egészet a tűzre, forralj egyet rajta, és főzd még egy-két percig.
Vicces nevű ételek kvíze - Ismered őket?
Könnyen lehet, hogy te sem grenadírmarsként harangozod be a családtagjaidnak azt, amiről egyelőre nem áruljuk el, hogy micsoda, és az is előfordulhat, hogy nem vagy tudatában annak, hogy épp apácafingocskát falatozol.
(Képek: Getty Images Hungary.)