Így mentheted meg az ételt, ha túl sós lett: 5 praktika, ami segít megoldani a problémát
Szerencsére léteznek praktikák, amiknek a segítségével megmenthető az elsózott étel.

- Anya Taylor-Joy szimpla eleganciája szuper inspirációbomba a nőies szettekhez: csodásan fest a Dior kampányában »
- A farmertrend legmenőbb darabjait nőies és laza stílusban is elsütheted: változatosan variálható fazonok »
- A szezon legdivatosabb frizurái újragondolva: ultranőies fazonok rövidtől a hosszúig »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
Bizonyára veled is előfordult már, hogy annyira elsóztad az ételt, hogy az már szinte az ehetetlenség határát súrolta. Nem csak a kezdő konyhatündéreknek gyűlik meg a bajuk olykor az ízesítéssel, a receptek által sulykolt "érzés szerinti" fűszerezés tele van buktatókkal.
Szerencsére nem kell kétségbeesni és azonmód a kukába önteni, ha túl sós lett a leves vagy a főzelék, tengernyi praktika áll a rendelkezésünkre a hiba orvosolásához.
Elsózott étel megmentése
A hazai táplálkozási szokásokra jellemző az intenzív ízek szeretete: a pirospaprika, a bors és a só adja a lelkét számos fogásnak. Az asztalok elengedhetetlen kelléke a sószóró, a háziasszonyok pedig gyakran félnek, nehogy sótlan legyen az étel, holott egészségügyi megfontolások miatt érdemes lenne csínján bánni a nátrium-kloriddal.

Mindenkivel előfordult már, hogy a kelleténél több sót adott a készülőfélben lévő fogáshoz, és úgy érezte, hogy ezzel az egész konyhai ténykedése kárba ment. Szerencsére ez nincs így, némi leleményességgel sok esetben tökéletessé varázsolható, megmenthető az étel. A sósságot csökkentő praktikákból gyűjtöttünk össze egy csokorra valót.
Több folyadék
Leves esetén van a legkönnyebb dolgod: adj folyadékot az elsózott fogáshoz, hogy hígabb legyen a koncentrációja. Ha rendelkezésedre áll, a sótlan alaplé is jó megoldás lehet.
Tejtermék
Amennyiben a recepthez egyébként is szükség volt tejtermékre, tejszínre, tejre, joghurtra vagy tejfölre, ha úgy érzed, hogy sós lett a végeredmény, adj hozzá többet az adott tejtermékből. Ezek természetes módon előforduló cukrot tartalmaznak, ami segíthet elvenni a sós ízt.

Savanyú összetevő
Az ecet vagy a citromlé semlegesítheti a sós ízt, de bánj velük óvatosan! Inkább apránként keverd hozzá a készülő ételhez, nehogy ezután a savanyúság domináljon benne.
Szódabikarbóna
Akadnak háziasszonyok, akik bizony a szódabikarbónára esküsznek, ha a sós íz elvételéről van szó. Ezzel az alapanyaggal az ecethez és a citromléhez hasonlóan nagyon kell vigyázni, markáns íze könnyen kiütközik az ételben, elég belőle egy késhegynyi.
Extra hozzávalók
Ha olyan a recept, hogy megteheted, adj az ételhez extra hozzávalókat: zöldséget, rizst vagy krumplit, ami növeli a tömegét. Így nagyobb mennyiségben oszlik el a problémás sóadag.
A legegyszerűbb persze megelőzni a bajt: inkább legyen sótlan az étel, mint túl sós, hiszen előbbi még a tálalás után is könnyen korrigálható. Főzés közben nehezebb pontosan érzékelni az ízeket, kihűlve sokkal markánsabb a sósság is.
Konyhai kifejezések kvíze
Ha te is ismersz olyan különleges kifejezéseket, amelyek a főzésben, konyhaművészetben használatosak, akkor ideje próbára tenned magad!
(Képek: Getty Images Hungary.)