Semlegesíti az elektroszmogot a kaktusz - 10 növény, ami nemcsak a lakás dísze lehet

Kiszűrik a káros sugárzást, ha jól helyezed el őket.

Légtisztító szobanövények
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A burjánzó szobanövények élettel töltik meg a lakást: a hűvös napokon különösen jólesik rájuk nézni, a pompás virágok látványa mosolyra fakasztja az embert. Ám nemcsak esztétikai megfontolásból érdemes tartani őket a lakásban.

A zöld növények közismert légtisztító hatását a NASA kutatásai is mindannyiszor bebizonyították. Jótékony hatásukat egész évben kifejtik, csak okosan kell őket elhelyezni.

Melyik növény mire jó?

A légtisztításon túl az elektromágneses sugárzás semlegesítésére is hatékonynak tartják a kaktusz egyes fajait, de a levegő mérgező vegyületei, így az ammónia, a benzol vagy a formaldehid megkötésére is más-más növény ajánlott. Ha ezt figyelembe veszed, a lakásod levegője észrevétlenül is tisztább, egészségesebb marad.

A kaktuszok, különösen az oszlopkaktusz segít semlegesíteni az elektromágneses sugárzást: ha legalább egy kis szórt fényt kap, helyezd nyugodtan a tévé vagy laptop közelébe!
A szobai futóka a mérgező formaldehidet, a benzolt és a fenolt is hatékonyan kiszűri a levegőből.
A flamingóvirág nemcsak szép, de az ammónia semlegesítésében is segít: akár a konyhában vagy a fürdőben is elhelyezheted.
A vitorlavirág az egyik legerősebb légtisztító, megköti az ammóniát és a dohányfüst méreganyagait is. Ráadásul szívóssága is kedveltté teszi a kezdő hobbikertészek körében.
A fa kezelésére használt, formaldehid-tartalmú anyagokat semlegesíti a filodendron, ami ráadásul hangsúlyos dísz lehet egy nagy nappaliban is.
Az aranypálma az egyik legerősebb légtisztító növény, megszűri a formaldehidet, és remek párásító is, ezért száraz levegőjű helyiségekbe különösen ajánlott.
Az aloe vera ugyancsak segítség a formaldehid eltávolításában, de gyógyhatású levelei miatt is érdemes beszerezni.
A zöldike szintén hatásos légtisztító: az előbbieken túl a festékekben megtalálható káros xilént is megköti.
A dracéna a fabútorokon, burkolatokon található formaldehid és xilén megszűrésében igazán eredményes.
A borostyán megköti a benzolt, a formaldehidet és az oldószerekben található triklóretilént. Jól érzi magát az árnyékos szobában, párásító hatása miatt allergiásoknak is ajánlott.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük