Hogy maradhat sokáig élénk kék a farmer? 6 mosási hiba, amitől gyorsabban fakul
Ha nem megfelelő a mosás, a ragyogó kék farmer néhány mosás után fakulhat: ezeket a hibákat érdemes kerülni.
Akár rövid, akár hosszú, a kék farmer örök, ám nem a szó szoros értelmében véve: mint ruhadarab, sajnos messze nem az. Élettartama és szépsége nagyban függ attól, hogyan mossák.
Ragyogó, élénk színét hamar elveszítheti bizonyos mosási hibák következtében: a megfelelő eljárás azonban segíthet abban, hogy minél tovább megőrizze az árnyalatot, amibe viselője beleszeretett.
6 mosási hiba, amitől kifakul a farmer
Az olcsóbb farmer gyorsabban kophat, de még egy jó minőségű, drágább darab is hamar kifakulhat mosáskor.
Túl gyakori mosás
Hamar elbúcsúzhat az élénk színtől, aki túl gyakran mossa nadrágját: a farmert, hacsak nem szennyeződött jelentősen, nem szükséges minden viselés után kimosni. Nyáron 2-3, télen akár 3-4 alkalommal is fel lehet venni két mosás között.
Összemosni a többi farmerral
Más jellegű, vegyes színű holmikkal semmiképp nem érdemes összemosni a nadrágot, de még a többi farmerrel sem: ha kicsit is eltérő színűek, a színvesztés következtében hatással lehetnek egymás árnyalatára, ami pár mosás után már látványos lehet. Ha elkerülhetetlen az összemosás, akkor érdemes színfogó kendőt is tenni a gépbe.
Színén mosni a farmert
Ha a farmert nem kifordítva, hanem színén mossa az ember, a nadrág felületén lévő apró bolyhok sokkal erősebb fizikai hatásnak lesznek kitéve, így az anyag könnyebben eresztheti a színét.
Túl sok mosószer használata
Egy kupaknyi - vagy mérőedénnyi - mosószert több kiló ruha kimosására alkalmas mennyiségnek jelölnek meg a gyártók. Ha egyetlen farmer kerül a gépbe, a mosógép pedig a ruha súlyának megfelelően adagolja a vizet, nem lesz megfelelő a hígítás, és az anyag túl sok szerrel fog találkozni. Ez még színkímélő mosószer esetén is veszélyeztetheti a nadrág eredeti, élénk árnyalatát.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Túl magas hőfokra állítani a gépet
A magas hőmérsékleten történő mosás ugyancsak a ragyogó árnyalat ellensége: mindig ellenőrizni kell, milyen hőfokot javasol a nadrág címkéje. Érdemes minél alacsonyabban mosni a farmert: egy hideg, maximum 30 fokos kímélő program jó választás lehet.
Szárítógépezés
Nem kell hozzá víz, hogy a nadrág fakuljon: a szárítógép melegének hatására az anyagot alkotó szálacskák lazulnak, a felületet érő súrlódás pedig mintegy „radírozza” a farmer színét. Nem jó a szabadban szárítani: a tűző nap fakító erejéről mindenki hallott, ez a farmer esetében is érvényes.
Hogyan kell mosni a farmert?
Hogy sokáig megőrizze szépségét, a farmert a természetének megfelelő eljárás szerint érdemes mosni. Minden nadrágon van iránymutató címke, melyet fontos alapul venni, de a szín megóvása érdekében a következők is segíthetnek.
A nadrág kerüljön kifordítva a mosógépbe. Önmagában érdemes belehelyezni a ruha mennyiségével arányos, színkímélő mosógél vagy mosópor adagolásával. Az ecetes oldattal - 1 liter víz és 1/4 csésze ecet keveréke - helyettesített öblítő segíthet az anyagba zárni a színt. A szokott mennyiségben kell az adagolóba önteni. Kinti teregetés esetén a ruhaszárító kerüljön árnyékba, szellős helyre. Ha idő szűkében szárítógépbe kerülne a nadrág, a lehető legkímélőbb, hűvös programot érdemes választani.
Láthatatlan ruhaszárítók
Ezek a megoldások szinte észrevétlenné teszik a szárítót: kicsi lakásban áldásos és praktikus lehet ilyeneket használni.