Amikor tilos ecetet használni penész ellen: még rondább lesz a végeredmény!
Még ez a sokoldalú csodaszer sem használható bármire.

- Reese Witherspoon 23 éves lánya kiköpött édesanyja: Ava Phillippe stílusa sikkes és nőies »
- 49 évesek és vonzóbbak, mint valaha: a ’90-es évek két szupermodellje irtó szexi a közös fotókon (18+) »
- A sikkes letisztult szabású ruha sohasem kevés, ilyen nőies tud lenni: 3 inspiráló, gyönyörű fazon hírességektől »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
Az ecet igazi filléres csodaszer a háztartásban, hiszen rendkívül sokoldalúan felhasználható a mindennapokban. Alkalmazható többek között takarításra, szagtalanításra, mosás közben helyettesítheti az öblítőt, de a vízkőoldó és penészölő hatását is érdemes kihasználni.
Az ecet tehát megközelítőleg 140 forintból megkönnyíti a mindennapokat, ezért feltétlenül jó, ha az étkezésre használt adagon felül tartasz otthon egy-két flakonnal a tisztítószerek között is. Sajnos azonban még ez a szer sem alkalmazható sikerrel minden felületen, olykor az is előfordul, hogy esztétikailag többet árt, mint használ az adott tárgyakon.
Penész a szilikonos tömítésen
Az ecet erőteljes penészölő hatása nem tud érvényesülni például abban az esetben, ha a fürdőszoba, a kád vagy a zuhanyfülke szilikonos tömítését támadta meg a penész.
Sajnos gyakran előfordul, hogy a szilikon csúnyán befeketedik, a legjobb ilyenkor teljesen megszabadulni a tönkrement anyagtól, és egy teljesen új szigetelőrétegre kicserélni azt. Ehhez ide kattintva találsz részletes segítséget.
Ha ezt nem szeretnéd egyelőre megtenni, akkor megpróbálkozhatsz a tisztításával is, az ecet viszont mindenképpen kerülendő a szilikonalapú anyagok tisztításakor, mivel a sav hatására besárgulhatnak tőle. Ha egy kevés fehérítőt teszel a kritikus anyagra, ennek segítségével előfordulhat, hogy viszonylag teljes és esztétikus hatást érhetsz el.
Erre se használd az ecetet!
Az ecetsav erős hatása többféle felület tisztításához sem kellőképpen kíméletes. Kerülni kell a használatát például gránit- és márványlapok vagy -padlók, esetleg terméskő-alapú járólap tisztításánál, mivel a maró hatása miatt végzetes kárt tehet a felületükben. De a viaszozott felületek tisztítása is a visszájára sülhet el, hiszen a sav akár teljesen tönkreteheti a fényezést.
Emellett nagyon fontos tudni, hogy egyes szerek együttes alkalmazása is szigorúan tilos. A klórtartalmú tisztítószerek után például közvetlenül semmiképpen ne használj ecetet, mivel erős és mérgező klórgáz keletkezhet, ami már kis mennyiségben is rendkívül irritatív hatással van a szervezetre!
Mire jó az ecet?
Azon belül, hogy szinte mindenre, nyolc olyan problémát mutatunk, melyre kifejezetten jó. Nézd meg a képeket!
OLVASD EL EZT IS!